Respawn.pl

jL z nagrodą MVP PGL Majora w Kopenhadze

Autor: Krzysztof Sarna
jL

Pierwszy Major w Counter-Strike’u 2 stanowi już przeszłość. PGL Majora w Kopepnhadze dobiegł końca. Pierwszym mistrzem okazało się Natus Vincere, a pierwszym MVP natomiast Justinas “jL” Lekavicius. Przyjrzyjmy się zatem statystykom litewskiego gracza.

jL najbardziej wartościowym zawodnikiem pierwszego Majora w CS2

Sam Litwin oraz Natus Vincere rozegrali podczas Majora w stolicy Danii w sumie osiemnaście map. Rating Lekaviciusa na pięciu z nich zaświecił się “na czerwono”, a mówimy tu konkretnie o pełnej serii w starciu przeciwko Cloud9, Nuke’u przeciwko G2 Esports oraz Mirage’u z FaZe Clanem. Stricte najgorzej jL-owi poszło na Mirage’u w finale z FaZe, który został przegrany do dwóch. Wówczas stosunek zabójstw do śmierci reprezentanta Na’Vi wyniósł 8-14, a rating 0.48. Z kolei najlepszy występ Litwin zaliczył również w wielkim finale. Na Inferno z FaZe jL eliminował swoich rywali 20-krotnie, upadając przy tym zaledwie 5 razy. Jego rating to 1.90. Ogólny rating, biorąc pod uwagę cały turniej, to z kolei 1.22.

CZYTAJ TAKŻE: Prawie 2 miliony widzów oglądało finał Majora w CS2!

Dla 24-latka tytuł MVP za PGL Major w Kopenhadze stanowi zarazem pierwsze MVP w jego dotychczasowej karierze. jL był nieco lepszy od swojego kolegi z drużyny, Ihora “w0nderfula” Zhhdanova, który wypracował rating na poziomie 1.11 i był drugim najlepiej ocenianym graczem Natus Vincere w turnieju.

Transmisję z polskim komentarzem można było obejrzeć na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch oraz Youtube. Po więcej informacji o PGL Major Kopenhaga 2024 zapraszamy do dedykowanej relacji. Partnerami pierwszego w historii Majora w CS2 były marki, które od dawna są mecenasami esportu i wspierają rozwój tej dziedziny na wielu szczeblach, a są to: logitech G, adidas, AMD, KFC, LV BET, Grześki, eobuwie, Modivo oraz Quersus. Pierwszy krok w esportową społeczność stawia marka INEA. Za realizację transmisji odpowiedzialny był zespół GX Studio. Natomiast patronat medialny objął serwis Respawn.pl.