Respawn.pl

Już dziś poznamy dziewiątą drużynę IEM Fall

Autor: Krzysztof Sarna

Od rywalizacji wśród najlepszych ekip na IEM Fall mamy jeszcze przerwę, ale od samych rozgrywek już nie. Wczoraj poznaliśmy kolejną ekipę, która pojawi się na PGL Majorze w Sztokholmie, a tą jest BIG. Toteż organizacja z Niemiec zagra dziś z FaZe Clanem o dziewiąte miejsce. 

Z pewnością jesteśmy zawiedzeni postawą OG Esports z Polakiem na czele, a więc Mateuszem “mantuu” Wilczewskim. Brak duńskiej organizacji na Majorze w stolicy Szwecji jest dla nas rozczarowaniem. Polak i jego koledzy zagrają dziś o jedenaste miejsce na IEM Fall, za które jednak punktów RMR się nie dostaje.

Oba dzisiejsze spotkania rozpoczną się o godzinie 17:00. OG Esports spotka się z Heroic i powalczą o wcześniej wspomnianą, jedenastą pozycję. Jeszcze przed rozpoczęciem Intel Extreme Masters Fall mało kto spodziewałby się, że to właśnie Heroic i OG nie wystąpią na turnieju wspieranym przez Valve. W praktyce okazało się zdecydowanie inaczej. Obie drużyny zajęły trzecie miejsce w swoich grupach, ale wczoraj w półfinale o dziewiątą lokatę przegrały. Heroic mimo tego, że zajmuje wyższą pozycję w światowym notowaniu HLTV musiało uznać wyższość. Dziś natomiast powiedzieć, że zanosi się na emocjonujące spotkanie, to jak nic nie powiedzieć. Co prawda na papierze lepiej prezentuje się duński kolektyw i to też on jest pretendentem do zajęcia jedenastego miejsca. Liczymy przecież jednak na to, że mantuu i jego koledzy dziś pozytywnie zaskoczą i to też oni okażą się na serwerze lepsi.

Natomiast głównym smaczkiem środowego popołudnia będzie starcie pomiędzy FaZe Clanem a BIG. Dla tej pierwszej ekipy to spotkanie będzie bardzo ważne, ponieważ na ten moment zajmuje ona dwunaste miejsce w rankingu RMR. Przypomnijmy, że tylko pierwsze jedenaście miejsc otrzyma przepustkę na Majora. Dla porównania BIG jest na piątej pozycji, przez co PGL Major jest już zapewniony. Natomiast brak legendy światowego formatu, jaką bez wątpienia jest Olof “olofmeister” Kajbjer będzie wielkim poruszeniem i goryczą dla całego CS-owego środowiska. Za dziewiąte miejsce przewidziano 1250 punktów RMR, podczas gdy dla dziesiątego 1094. 

Harmonogram środowych spotkań Intel Extreme Masters Fall prezentuje się następująco:

17:00 | OG Esports vs. Heroic – BO3 [Transmisja]

17:00 | FaZe Clan vs. BIG – BO3 [Transmisja]