Respawn.pl

Już dziś poznamy polską drużynę, która zagra w Fantasyexpo Spring Cup

Autor: Krzysztof Sarna

Nastał ten dzień, w którym wyłonimy najlepszą drużynę zamkniętych kwalifikacji do Fantasyexpo Spring Cup. To za sprawą trzeciego i zarazem ostatniego dnia tych eliminacji. 

Jednak dzisiaj nie tylko polskie starcia w ramach kwalifikacji do Fantasyexpo Cup, ponieważ na serwerze zjawi się x-kom AGO. “Jastrzębie” rozegrają mecz w ramach ESEA Premier.

Wyłonienie najlepszej formacji w kwalifikacjach do Fantasyexpo Spring Cup rozpoczniemy od półfinałów. Pierwszy został zaplanowany na godzinę 13:30, a zmierzy się w nim Illuminar Gaming i Izako Boars. IHG przeszło przez nieco łatwiejszą drogę do tego miejsca, w którym się aktualnie znajduje. Dominik “GruBy” Świderski i spółka wygrali dwa mecze i zajęli pierwsze miejsce w grupie A. Natomiast “Dziki” musiały walczyć nieco dłużej, wszak grały w decydującym meczu z M1 EDEN. Oczywiste jest, że na takim etapie, jakim jest faza play-off, pojedynki będą się toczyć do dwóch wygranych map, a nie jak to miało miejsce do tej pory, czyli w formacie BO1.

Drugiego finalistę wyłoni spotkanie z udziałem Pompa Teamu i PGE Turowa Zgorzelec. Ta pierwsza drużyna zaskoczyła, wszak w decydującym starciu odprawiła HONORIS. W przypadku organizacji z województwa dolnośląskiego również możemy mówić o małej niespodziance, wszak ta pewnie przebrnęła wczoraj przez zmagania grupowe, pokonując w tym Izako Boars. Zanosi się na pasjonujące starcie z udziałem dwóch, nieprzewidywalnych zespołów. 

Z kolei najlepszą formację, która jednocześnie awansuje do Fantasyexpo Spring Cup poznamy po godzinie dwudziestej, wszak na tę godzinę zaplanowano finał.

Do spotkania na szczycie w grupie B ESEA Premier dojdzie równo o 15:00. Wówczas na serwerze zameldują się zawodnicy x-kom AGO i Sprout. Na tę chwilę ekipa z Niemiec zajmuje drugie miejsce po pięciu spotkaniach i może pochwalić się kompletem punktów. “Jastrzębie” również rozegrały pięć starć, jednak trzy okazały się zwycięskie. W piątek blisko triumfu było MAD DOG’S PACT, jednak czegoś zabrakło. Być może to właśnie Paweł “reatz” Jańczak i spółka będą w stanie zatrzymać Niemców w tych rozgrywkach?

Harmonogram niedzielnych starć z udziałem Polaków prezentuje się następująco:

13:30 | Illuminar Gaming vs. Izako Boars – BO3 [Transmisja]

15:00 | x-kom AGO vs. Sprout – BO3

16:30 | Pompa Team vs. PGE Turów Zgorzelec – BO3 [Transmisja]

20:00 | Finał polskich zamkniętych kwalifikacji do Fantasyexpo Spring Cup [Transmisja]