Respawn.pl

k0nfig żegna się z Complexity! Astralis będzie nowym domem dla Duńczyka?

Autor: Krzysztof Sarna

Oj dzieje się na scenie Counter-Strike’a: Global Offensive! Co prawda karuzelą transferową nazwać tego jeszcze nie można, ale wszystko powoli ku temu zmierza. Czwartkowym wieczorem dowiedzieliśmy się, że Kristian “k0nfig” Wienecke opuścił Complexity Gaming. Na tym jednak nie koniec, ponieważ pojawiają się kolejne pogłoski na temat przyszłego domu gracza ze Skandynawii. 

Rozpocznijmy od początku. 6 listopada 2019 roku. To właśnie tego dnia k0nfig stał się zawodnikiem Complexity Gaming. Zabrakło dokładnie miesiąca, by 24-letni gracz spędził równe dwa lata. Podsumowując jednak w skrócie ten czas w wykonaniu Wienecke – nie był on tak owocny, spoglądając jednocześnie na poprzednie ekipy, w których znajdował się ten zawodnik. Jedynym osiągnięciem k0nfiga w barwach coL jest wygranie BLAST Premier: Spring 2020 European Finals. Czy coś więcej? A no nic. Dla porównania z Dignitas Duńczyk sięgał po mistrzostwo EPICENTER 2016 czy też WESG, a z North udało mu się wygrać nawet piąty sezon ESL Pro League. 

Warto także wspomnieć, że dotychczasowy reprezentant Complexity Gaming od połowy sierpnia siedział na ławce rezerwowych. Wszystko to z powodu urazu nadgarstka. Z tego też powodu w drużynie tej najpierw rywalizował Niels Christian “NaToSaphiX” Sillassen. Później jednak w jego miejsce wkroczył Marcelo “coldzera” David, który reprezentuje barwy organizacji zza oceanu aż do teraz. 

I na tym zasadniczo moglibyśmy zakończyć, jednak jest jeszcze jedna kwestia, której nie poruszenie byłoby wielkim nadużyciem. Jak sama organizacja poinformowała za pośrednictwem swojego Twittera – Wienecke “obrał inny kierunek na 2022 rok”. I w zasadzie moglibyśmy się teraz domyślać, o jaki kierunek chodzi. Inna drużyna, a może w ogóle przesiadka na VALORANTA? Spekulować aż tak bardzo jednak nie musimy, ponieważ jeszcze we wrześniu portal Jaxon zakomunikował, że zasilenie Astralis przez gracza ze Skandynawii jest wysoce prawdopodobne. 

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze fakt, że wraz z końcem tego roku kończą się kontrakty trzem reprezentantom Astralis, a mowa tu o Peterze “dupreehowi” Rasmussenowi, Andreasie “Xyp9x” Højslethowi oraz Emilu “Magisku” Reifie. Oczywiście dalszy byt tych graczy w Astralis jest uzależniony od negocjacji i tego, czy przedłużą swoje umowy. 

W obliczu zaistniałej sytuacji skład Complexity Gaming prezentuje się następująco:

  • Benjamin “⁠blameF⁠” Bremer
  • Valentin “⁠poizon⁠” Vasilev
  • Justin “⁠jks⁠” Savage
  •  Patrick “⁠es3tag⁠” Hansen
  •  Marcelo “⁠coldzera⁠” David
  • Luis “⁠peacemaker⁠” Tadeu – trener