Respawn.pl

k1to oficjalnie wraca do wyjściowego składu BIG!

Autor: Marcin Kapusta

Nils “k1to” Gruhne powraca do głównego składu BIG po spędzeniu pięciu miesięcy w akademii!

BIG zaprezentowało skład na nadchodzące zmagania inaugurujące kolejny sezon. W wyjściowym zespole ponownie zobaczymy k1to, który zaledwie pięć miesięcy temu został zdegradowany do akademii. 23-latek wejdzie w buty Tiziana “tiziaNa” Feldbuscha.

Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu chcielibyśmy ogłosić, że Nils “k1to” Gruhne powróci do głównego składu. k1to bardzo ciężko pracował nad swoimi słabymi stronami i postanowiliśmy dać mu angaż po świetnym występach w BIG OMEN Academy. Wraz z jego powrotem, Tizian “tiziaN” Feldbusch ustąpi z drużyny. Niemniej nadal będzie ważną częścią BIG, podejmując się nowej roli w naszej organizacji.” – oświadczył CEO berlińskiej formacji, Daniel Finkler.

tiziaN to weteran sceny znad Renu, wszak w swoim CV posiada występy m.in. w mousesports, ALTERNATE aTTaX oraz właśnie BIG. Do organizacji założonej przez Johannesa “tabseNa” Wodarza dołączył w lutym 2018 roku. Pod jej banderą osiągnął mnóstwo spektakularnych sukcesów, które przywróciły blask Niemcom na światowej arenie CS:GO. Mowa m.in. o zwyciężeniu kilku prestiżowych turniejów, w tym m.in. cs_summit 6 Europe, FunSpark ULTI 2020, Roobet Cup, DreamHack Masters Spring 2020 Europe, DreamHack Open Leipzig 2020, a także o wicemistrzostwu ESL One Cologne 2018 przy rodzimej publiczności. Niemniej tiziaN mocno odstawał umiejętnościami indywidualnymi od pozostałych członków drużyny. Dało się to zauważyć szczególnie w ostatnich miesiącach, co obrazuje jego niski rating na poziomie 0,89. Nic więc dziwnego, że stracił angaż w wyjściowym zespole. Niemniej nadal będzie figurował w strukturach BIG, lecz na nowym stanowisku.

Ta decyzja mnie bardzo uderzyła, ale zdecydowanie jest właściwa. Nadal pozostaję w BIG i wejdę na inną pozycję w organizacji. Wielokrotnie udowodnili mi, że są czymś więcej niż tylko firmą i jestem szczęśliwy, że mogę ich nazwać rodziną.” – przyznał tiziaN.

Przygotowania na nadchodzący sezon pełną parą

Podopieczni Fatiha “gob b” Dayika są już obecni na bootcampie w Berlinie, gdzie przygotowują się na zbliżające turnieje. Na serwerze stawią się 21 sierpnia w ramach grupy C jesiennej edycji BLAST Premier Groups 2022. W meczu inauguracyjnym podejmą Heroic . Niedługo później, bo na początku września rozpoczną rywalizację w 16. sezonie ESL Pro League.

Aktualny skład BIG wygląda następująco:

  • 🇩🇪 Johannes “tabseN” Wodarz
  • 🇩🇪 Florian “syrsoN” Rische
  • 🇩🇪 Nils “k1to” Gruhne
  • 🇩🇪 Josef “faveN” Baumann
  • 🇩🇪 Karim “Krimbo” Moussa
  • 🇩🇪 Fatih “gob b” Dayik (trener)