Respawn.pl

Strona główna » karrigan rozgrzał publikę w Spodku! FaZe z awansem do półfinału IEM Katowice

karrigan rozgrzał publikę w Spodku! FaZe z awansem do półfinału IEM Katowice

Autor: Krzysztof Sarna

Za nami drugi ćwierćfinał Intel Extreme Masters Katowice 2022. W tym starciu również nie ujrzeliśmy kompletu map. FaZe Clan rezultatem 2:0 wygrało z Gambit Esports i awansowało do półfinału turnieju na Śląsku.

Sam Finn “karrigan” Andersen zyskał bardzo wielkie poparcie ze strony kibiców zgromadzonych w Spodku. Zdecydowana większość publiki była w tym pojedynku za organizacją zza oceanu. Tym samym Gambit nie obroni tytułu sprzed roku.

Drugi pojedynek premiowany półfinałem Intel Extreme Masters Katowice pomiędzy Gambit Esports a FaZe Clanem wystartował na Duście, którego wybrał rosyjsko-kazachski kolektyw. Organizacja z Ameryki rozpoczęła tę rywalizację po stronie antyterrorystów. Pierwsze kilka rund było wyrównanych, przez co na tablicy wyników pojawił się wynik 4:4. Jednakże chwilę wcześniej pojawiła się długa przerwa techniczna, która najprawdopodobniej wybiła z rytmu drużynę z regionu CIS. Finn “karrigan” Andersen otrzymał wielkie uznanie ze strony trybun, a zdecydowana większość osób zgromadzonych na trybunach wykrzykiwała jego nick. Dziewiąta siła świata pewnie poszła po swoje i objęła prowadzenie w tym starciu, dzięki wygranej do pięciu na arenie przeciwnika.

CZYTAJ TAKŻE: G2 lepsze w dwumapowym pojedynku z Virtus.pro!

Następnie zawody przeniosły się na Inferno, na którym grać chcieli podopieczni Roberta “RobbaNa” Dahlströma. Z początku rywalizowali oni w ataku i prowadzili 2:0. Na odpowiedź ze strony Abaya “HObbita” Khasenova i jego kolegów nie musieliśmy długo czekać. Nie tylko doprowadzili do remisu, ale wysunęli się na prowadzenie i to wcale nie byle jakie. W pewnym momencie Gambit Esports wygrywało 8:3. Ekipa ze wschodu jednak nie utrzymała tej przewagi i przed zmianą stron wygrywała zaledwie jednym oczkiem (8:7). Druga połówka na pierwszy rzut oka lepiej rozpoczęła się dla ekipy z regionu CIS, która wygrała odsłonę pistoletową (9:7). FaZe odpowiedziało na przegraną w mgnieniu oka i zaczęło przeważać z rundy na rundę. Helvijs “broky” Saukants i jego koledzy mylili się tylko w pojedynczych rundach, dzięki czemu wygrali mapę 16:11 i całe starcie 2:0.

FaZe Clan już jutro, a więc w sobotę (26 lutego) zmierzy się w półfinale z Heroic. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 19:00.

Więcej informacji na temat IEM Katowice 2022 znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.