Respawn.pl

Kasix obroniła tron streamerek na Twitchu. Izak najlepszy w CS-ie

Autor: Krzysztof Sarna
Kasix

Za nami jedenasty miesiąc 2023 roku. Z tej okazji przyjrzeliśmy się, jak wygląda sytuacja na Twitchu w listopadzie. Katarzyna “Kasix” Paciorek obroniła tron i po tym, jak w październiku wróciła na pierwszą pozycję, teraz ją obroniła. Zestawienie przygotowała platforma STREAMERZY.PL.

Kasix broni tronu

Nie ma co specjalnie ukrywać, że Paciorek dość regularnie melduje się na pierwszej pozycji zestawienia najlepszych streamerek w 2023 roku. Zajęcie pierwszej lokaty w listopadzie było już ósmym razem Kasix w bieżącym roku, co tylko obrazuje dominację tejże streamerki na polskiej scenie Twitcha wśród streamerek. 

Jeśli chodzi o listopad, to Paciorek zanotowała 183 846 obejrzanych godzin. Była ona również najlepsza w kontekście średniej liczby widzów, których było 1935. Na drugiej pozycji w kontekście obejrzanych godzin była Angelika “Angela35” Adamczuk z dorobkiem 115 409 godzin. Na najniższym stopniu podium uplasowała się natomiast Karolina “Nieuczesana” Brodnicka, która wypracowała 91 352 obejrzanych godzin. Natomiast najwięcej widzów w szczycie w listopadzie miała Natalia “Navcia” Korgol, która zgromadziła przed ekranami 5940 osób. 

Ranking TOP10 streamerek z listopada prezentuje się następująco:

streamerki

fot. STREAMERZY.PL

Natomiast w ogólnym zestawieniu w listopadzie numerem jeden był Maciej “Zony” Zoniuk, który wypracował 1 138 938 obejrzanych godzin. Niewiele mniejszą zdobyczą pochwalić się może Jakub “Merghani” Rokicki, który zainkasował 1 095 985 godzin. Trzecie usytuowanie należy natomiast do Witolda “Gucia” Tadzikiewicza, którego oglądano przez 981 532 godziny. Średnią największą publikę miał Merghani, mowa tu o 12 454 osobach. Natomiast pod względem największej liczby widzów w szczytowym momencie równych sobie nie miał Marcin “Xayoo” Majkut, którego transmisję oglądało 37 013 widzów.

Ranking TOP10 streamerów z listopada prezentuje się następująco:

TOP10

fot. STREAMERZY.PL

Po raz kolejny Artur “Rybson” Gębicz uplasował się na pierwszej lokacie sceny League of Legends. 23-latek “wykręcił” jako jedyny ponad pół miliona obejrzanych godzin, a dokładnie 503 746. Na drugiej lokacie widnieje Gucio z dorobkiem 455 515 jednostek, a podium zamyka Maksymilian “Vysotzky” Wysocki, którego transmisje oglądano w sumie przez 266 311 godzin. Pod względem średniej publiki najlepszy okazał się Xayoo, który gromadził zazwyczaj przed odbiornikami 9069 internautów. Jeśli chodzi z kolei o największą liczbę widzów, przewodzi w tym aspekcie “Paweł “delord” Szabla, który poszczycić się może publiką na poziomie 22 314 widzów. 

Ranking TOP10 streamerów z listopada pod względem League of Legends prezentuje się następująco:

LOL

fot. STREAMERZY.PL

Nie możemy również zapomnieć o Counter-Strike’u. Numerem jeden w listopadzie był Piotr “Izak” Skowyrski, który jako jedyny twórca w jedenastym miesiącu 2023 roku przekroczył barierę stu tysięcy obejrzanych godzin. Weteran odnotował ich dokładnie 148 722. Podium zasadniczo zostało zdominowane przez EMERITOS BANDITOS, wszak druga lokata to Mateusz “PAGO” Pągowski, którego dorobek to 72 516 obejrzanych godzin. Trzecia pozycja z kolei należy do Damiana “Pevora” Kozioła, który wypracował 61 854 obejrzane godziny. Największą liczbą widzów w postaci 13 620 legitymuje się Merghani. Również to on był najlepszy pod kątem średniej publiki – 12 836 osób. 

Ranking TOP10 streamerów z listopada pod względem CS2 prezentuje się następująco:

CS

fot. STREAMERZY.PL

CZYTAJ TAKŻE: HIT! ROCKSTAR PODAŁ OFICJALNĄ DATĘ PREMIERY ZWIASTUNA GTA VI