Respawn.pl

Kasix wraca na tron! Była najlepsza wśród streamerek na Twitchu w październiku

Autor: Krzysztof Sarna

Rozpoczął się listopad, tak więc nie może zabraknąć podsumowania tego, co działo się na Twitchu w minionym miesiącu, październiku. Po przerwie na tron wśród streamerek wróciła Katarzyna “Kasix” Paciorek. To ona okazała się najlepsza w gronie pań w październiku. Dane przygotował portal Streamerzy.pl.

Kasix wraca na pierwsze miejsce

Po dwóch miesiącach absencji na fotel lidera powróciła Kasix. Po raz ostatni miesiąc na pierwszej lokacie kończyła ona w lipcu. Tym razem nie dała jednak za wygraną i zdeklasowała resztę stawki pod względem obejrzanych godzin, których miałą 263 162. Na drugim miejscu zameldowała się Katarzyna “UrQueeen” Manowska z dorobkiem 132 101 obejrzanych godzin. Na najniższym stopniu podium widnieje Angelika “Angela35” Adamczuk, której niewiele zabrakło, by przekroczyć próg stu tysięcy obejrzanych godzin. 

Ranking TOP10 streamerek z października prezentuje się następująco:

 

streamerki

fot. STREAMERZY.PL

Jeśli chodzi natomiast o ogólne zestawienie, to najlepszy w październiku na polskim Twitchu był Artur “Rybson” Gębicz, który może pochwalić się niespełna milionem obejrzanych godzin. Przed ekrany przyciągał on zazwyczaj 3692 osoby i nie miał także sobie równych w kontekście największej liczby widzów – 42 224. Na drugiej posadzie jest Witold “Gucio” Tacikiewicz, a na trzeciej Jakub “Merghani” Rokicki. Średnio jednak najwięcej osób oglądało transmisje u Michała “Young Multiego” Rychlika, bo 9921. 

Ranking TOP10 streamerów z października prezentuje się następująco:

2

fot. STREAMERZY.PL

Nie zapominamy także o wiodącym tytule ze stajni Riot Games, czyli League of Legends. Podobnie w tym obszarze, jak w czterech poprzednich miesiącach królował Rybson. Tym razem zanotował 541 660 obejrzanych godzin. Druga pozycja należy do członka ekipy Xayoo Industries, Maksymiliana “Vystozky’ego” Wysockiego, który, podczas gdy w LoL-a wypracował 323 683 obejrzane godziny. Podium zamyka wyjadacz sceny Ligi Legend, a więc Damian “Nervarien” Ziaja, który tych godzin ma nieco ponad 240 tysięcy. Największą liczbą widowni w szczytowym momencie również może pochwalić się Rybson, mówimy tu o publice rzędu ponad 31 tysięcy osób. Pod względem średniej liczby widzów najlepszy był jednak Marcin “Xayoo” Majkut, wszak zazwyczaj na jego transmisjach przesiadywało 6776 osób. 

Ranking TOP10 streamerów z października pod względem League of Legends prezentuje się następująco:

3

fot. STREAMERZY.PL

Na scenie CS:GO z kolei najlepiej w październiku radził sobie Piotr “Izak” Skowyrski, który był oglądany przez 171 470 godzin. Na drugiej pozycji plasuje się jego kolega z EMERITOS BANDITOS, Mateusz “PAGO” Pągowski, który traci do Izaka siedemdziesiąt tysięcy godzin. Trzecia lokata należy do Sławomira “Troglodyty” Bąka. Największą widownię w postaci 15 370 osób zgromadził Merghani. To także na jego transmisjach było zazwyczaj najwięcej osób, bo 10 679. 

Ranking TOP10 streamerów z października pod względem CS2 prezentuje się następująco:

4cs

fot. STREAMERZY.PL

CZYTAJ TAKŻE: Snax i spółka znów w TOP10 rankingu HLTV! Wielki awans Anonymo i Turowa