Respawn.pl

Snax i spółka znów w TOP10 rankingu HLTV! Wielki awans Anonymo i Turowa

Autor: Krzysztof Sarna

Wiele się pozmieniało w ostatniej aktualizacji światowego rankingu HLTV w październiku. Janusz “Snax” Pogorzelski i jego koledzy z GamerLegion wrócili do najlepszej dziesiątki świata. Z kolei Anonymo Esports oraz PGE Turów Zgorzelec odnotowały duże awanse. 

Snax w TOP10

Do pierwszych zmian w czołowej dziesiątce świata doszło dopiero na siódmym miejscu. To właśnie na nie zawitało Complexity Gaming. O jedną pozycję do góry podskoczyli również Szymon “kRaSnaL” Mrozek i spółka, a także Astralis. Natomiast dwie lokaty wzwyż awansowało GamerLegion, co oznacza zawitanie do najlepszej dziesiątki globu. 

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. G2 Esports 
 2. ENCE 
 3. Team Vitality
 4. MOUZ
 5. FaZe Clan
 6. Natus Vincere
 7. Complexity Gaming (+1)
 8. Monte (+1)
 9. Astralis (+1)
 10. GamerLegion (+2)

CZYTAJ TAKŻE: Zestawy gamingowe do Counter-Strike 2 – jaki sprzęt najlepszy?

Nad Wisłą niezmiennie najlepsze jest 9INE, które jest na posadzie wyżej względem minionego poniedziałku (26.). Największy awans w ostatniej, październikowej aktualizacji światowego rankingu HLTV odnotowało Anonymo Esports, które poszło aż o osiemnaście miejsc wzwyż, co przełożyło się na 45. Tym samym “Anonimowi” są drugą siłą w Polsce. O cztery posady spadło Illuminar Gaming, podczas gdy PGE Turów Zgorzelec jest zespołem z drugim największym awansem – czternaście lokat, co przełożyło się na 84. usytuowanie. ThunderFlash oddaliło się od pierwszej setki po tym, jak zajmuje 108. pozycję. LODIS zadebiutowało w zestawieniu, podczas gdy ORKS poszło w dół aż o 94 miejsca. Najlepszą dziewiątkę polskich zespołów zamykają przedstawicielki płci pięknej z NAVI Javelins, które zawitały na okrągłą, 170 miejsce.

Najlepsza dziewiątka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 26. 9INE (+1)
 • 45. Anonymo Esports (+18)
 • 75. Illuminar Gaming (-4)
 • 84. PGE Turów Zgorzelec (+13)
 • 89. Permitta (-4)
 • 108. ThunderFlash (-7)
 • 126. LODIS (Pojawienie się w rankingu)
 • 149. ORKS (-94)
 • 170. NAVI Javelins (+2) 

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 6 listopada.