Respawn.pl

Key-Drop na celowniku Ministerstwa Finansów

Autor: Michał Maćkowski
CS:GO, Counter-Strike

Key-Drop, popularna strona do otwierania skrzynek ze skinami w CS:GO może niedługo mieć spore problemy. Wszystko przez zainteresowanie się stroną Ministerstwa Finansów. 

Key-Drop badany przez Ministerstwo Finansów

Skrzynki do CS:GO otwierane na zewnętrznych platformach, ale także w samej grze, od bardzo dawna przez dużą część graczy uważane są za hazard. Sprawa jest na tyle poważna, że dostęp do tego mają osoby w różnym wieku, nawet niepełnoletnie. Dodatkowo może prowadzić to do uzależnienia i straty bardzo dużych pieniędzy.

Pierwszy ruch w tym kierunku wykonał teoretycznie Twitch, który umieścił w regulaminie zakaz reklamowania takich o to stron. To jednak na ten moment regulamin nie jest zbytnio egzekwowany przez platformę, a wielu twórców wciąż promuje strony o charakterze hazardowym i dotyczące skinów do CS:GO.

Sprawa stron ze skinami do CS:GO zaczyna się rozkręcać

Sytuacja zaczyna nabierać coraz ciekawszego rozpędu, bowiem jak poinformowało iGaming Polska, sprawą Key-Drop zainteresowało się Ministerstwo Finansów. Jak możemy przeczytać w opublikowanym artykule, Ministerstwo rozpoczęło analizę strony pod kątem wpisania jej do rejestru domen oferujących gry hazardowe. Dodatkowo organy państwowe mają również ocenić, czy powinno zostać wszczęte postanowienie przygotowawcze o czyny zabronione z kodeksu karno-skarbowego.

Portal iGaming Polska tydzień temu opublikował artykuł oraz materiał filmowy, w którym przyjrzał się działalności Key-Drop, czyli jednej z najpopularniejszych w Polsce stron oferujących możliwość otwierania skrzynek ze skinami do CS:GO.  Portal postanowił nie tylko upublicznić materiał, ale także interweniować u Ministerstwa Finansów, aby ten przyjrzał się działalności Key-Drop.