Respawn.pl

Twitch kończy z skrzynkami i ruletkami. Platforma zmienia zasady!

Autor: Maks Bartosik
CS:GO, Counter-Strike

Czyżby czekał nas koniec streamów z openingów skrzynek w CS:GO na Twitchu? Właśnie pojawiła się aktualizacja regulaminu Twitch, która dość ostro traktuje szeroko pojęty gambling!

Walka z gamblingiem w grach trwa już od kilku miesięcy. Kolejne serwisy zakazują reklamowania stron pozwalających m.in. na obstawianie meczów czy otwieranie skrzynek z wirtualnymi przedmiotami. Teraz dołączył do tego Twitch, który postanowił wytoczyć walkę przeciwko gamblingowi!

W najnowszej aktualizacji regulaminu Twitch pojawiły się zapisy dotyczące reklamowania stron gamblingowych. Możemy w nich przeczytać, że serwis absolutnie zabrania teraz nie tylko streamowania tychże stron, ale też podawania do nich linków czy kodów afifflacyjnych. Serwis informuje, że dokładnie analizuje każdą ze stron pod kątem zabezpieczeń antyhazardowych i weryfikacji wieku.

Zakazane będzie także streamowanie jakichkolwiek stron związanych z gamblingiem. Wliczają się w to nie tylko strony typu Hellcase czy Keydrop, ale też bukmacherzy i kasyna online. Nie będzie można również sponsorować twórców za pomocą skórek do gier. To wszystko ma sprawić, by Twitch stał się miejscem bezpiecznym dla odbiorców.’=

To już kolejne zmiany na Twitch w tym roku. W czerwcu serwis postanowił zmienić podział zarobków pośród streamerów, a na początku roku zaktualizowano listę gier zakazanych. Pomimo tego serwis dalej nie zabrał się za kluczowe kwestie związane np. ze streamerkami, które pokazują za dużo podczas transmisji. Takie kwestie dalej nie zostały uregulowane, chociaż widać, że idzie to w dobrą stronę.