Respawn.pl

Tańsze klucze w CS:GO – powód bardzo oczywisty!

Autor: Michał Maćkowski
Klucze w CS:GO

CS:GO to niekończąca się kopalnia pieniędzy dla Valve, która przynosi wielkie dochody. Już niedługo premiera nowej wersji gry, jednak jeszcze teraz nadeszła zniżka na klucze. Powód jest jednak niezależny w całości od producenta.

Przedmioty kosmetyczne, w tym otwieranie skrzyni i innych pojemników w CS:GO to wielki biznes, który przynosi Valve, ale także handlarzom duże pieniądze. To jednak gracze w Polsce mogą mieć małe powody do zadowolenia, bo mimo drożejących skrzyń,  klucze nieco potaniały.

Klucze w CS:GO potaniały – powodem słabszy dolar

Polscy fani otwierania skrzynek i innych elementów w CS:GO mogą mieć powody do zadowolenia. Ze względu na rosnącą siłę polskiej waluty i słabnącego dolara, ceny między innymi kluczy nieco spadły. Do niedawna za jeden klucz do skrzyni zapłacić musieliśmy w okolicach 11 złotych. Teraz po zniżce, nieco mniej.

Przeczytaj więcej – Geoguessr z CS:GO – Sprawdź jak dobrze znasz mapy!

Teraz aby otworzyć jedną skrzynkę w CS:GO, musimy zakupić klucz za 10,25 zł. Cena nadal nie jest niska, ale o prawie o złotówkę mniejsza niż jeszcze miesiąc temu.

Dolar coraz tańszy, co oznacza tańsze klucze

Jeszcze w lutym tego roku, za jednego dolara musieliśmy zapłacić w okolicach 4,50 zł. Aktualnie dolar jest w trendzie spadkowym i jego cena dzień 17.06 wynosi 4.08. Dzięki temu doczekaliśmy się obniżek cen za klucze, ale także inne elementy w CS:GO.

Wciąż jednak na fali wzrostowej są skrzynki, które aktualnie na rynku kosztują od dwóch do nawet 8 złotych za te podstawowe i najnowsze. Na pewno nie pomaga w tym ostatnia zmiana od Valve, która spowodowała, że tygodniowo możemy zdobyć tylko i wyłącznie jedną skrzynię.