Respawn.pl

Kolejna drużyna zmienia po RMR – SAW żegna się z JUSTEM!

Autor: Maks Bartosik
SAW JUST

Kolejny zespół który odpadł z turnieju RMR zdecydował się na zmianę w składzie CS:GO. Portugalskie SAW postanowiło podziękować za współpracę Tiago “JUST” Mourze.

Europejski turniej RMR zaczyna powoli zbierać żniwa. Dopiero co informowaliśmy o tym, że Virtus.Pro zdecydowało się na pożegnanie z Kair0nem, a już kolejna organizacja ogłosiła zmiany w swoim składzie. Mowa o portugalskim SAW, które występu na RMR na pewno nie zaliczy do udanych. Portugalczycy odpadli z walki o występ na Blast.tv Major Paris 2023 jako pierwsi, kończąc turniej RMR A z bilansem 0:3.

Nie długo trzeba było czekać na decyzje personalne. Portugalska drużyna postanowiła rozstać się z Tiago “JUST” Mourą, który był członkiem SAW od stycznia 2020 roku. 26-letni riffler wraz z SAW odniósł sporo sukcesów, w tym zajęcie drugiego miejsca podczas Dreamhack Open November 2020 czy triumf w Elisa Invitational Fall 2022. Nieudany występ na RMR sprawił jednak, że mimo długoletniej gry w składzie, podjęto decyzję o przesunięciu JUSTA na ławkę rezerwowych.

Jego miejsce w SAW zajmie Rafael “arrozdoce” Wing. 20-letni Portugalczyk przez ostatnie prawie dwa lata reprezentował barwy innej portugalskiej drużyny – For The Win Esports.

Drużyna SAW zdecydowała się również na zmiany w sztabie szkoleniowym. Daniel “⁠NABOWOW⁠ Brito, który dotychczas pełnił rolę asystenta trenera i analityka, został tymczasowym głównym trenerem. Portugalczyk zastąpi na tym stanowisku Omara “⁠arki⁠ Chakkora. Hiszpański trener rozstał się z drużyną właśnie po zakończeniu turnieju RMR.

Aktualny skład SAW prezentuje się następująco:

  • Portugal Christopher “⁠MUTiRiS⁠ Fernandes
  • Portugal Ricardo “⁠roman⁠ Oliveira
  • Portugal João “⁠story⁠ Vieira
  • Portugal Michel “⁠ewjerkz⁠ Pinto
  • Portugal Rafael “⁠arrozdoce⁠ Wing
  • Portugal Daniel “⁠NABOWOW⁠ Brito (tymczasowy trener)
  • Portugal Tiago “⁠JUST⁠ Moura (rezerwowy)