Respawn.pl

Virtus.Pro rezygnuje z Kair0na po trzech miesiącach współpracy!

Autor: Maks Bartosik

Rosyjskie Virtus.Pro poinformowało, że kończy współpracę z jednym z zawodników składu CS:GO. Mowa o Kair0nie, który dołączył do drużyny na początku roku.

W ostatnich dniach o Virtus.Pro mówi się naprawdę dużo. Rosyjska formacja niespodziewanie odpadła z turnieju RMR Europe A z bilansem 1:3, przez co nie zagra na Blast.TV Major Paris 2023. Rosjanie stali się tym samym pierwszą w historii drużyną, która po wygraniu turnieju rangi Major nie zagra na następnym.

Podczas wspomnianego turnieju RMR Europe A doszło również do kuriozalnej sytuacji z udziałem rosyjskiej ekipy. Na kilka godzin przed meczem z MOUZ, gdy VP miało bilans 1:2 i była o krok od odpadnięcia z RMR, rosyjska organizacja opublikowała oświadczenie. Wynikało z niego, że na mecz z MOUZ (i ewentualnie kolejny) drużyna specjalnie ściągnęła Davida “n0rb3r7” Daniyelyana, który od stycznia był rezerwowym w Virtus.Pro. Rosjanin zastąpił w tym meczu Kair0na, który zdaniem drużyny nie radził sobie na turnieju RMR.

Ta kuriozalna decyzja nie przyniosła jednak pożądanego efektu i Virtus.Pro swój mecz z MOUZ przegrało, odpadając z RMR z bilansem 1:3. Rosyjska formacja stała się obiektem drwin ze strony społeczności CS:GO, a kilka dni później poinformowała, że wycofuje się z udziału w IEM Rio 2023.

To jednak nie koniec komunikatów ze strony VP. Rosyjska organizacja w piątek poinformowała, że kończy współpracę z Aleksandrem “KaiR0N-” Anashkinem. 19-letni Rosjanin był członkiem zespołu od stycznia tego roku, gdy zastąpił wspomnianego n0rb3r7a w składzie zwycięzców Majora. Ciężko też dziwić się samemu 19-latkowi, że zdecydował się na zakończenie współpracy z zespołem, który w taki sposób go potraktował.

Na ten moment nie wiadomo, kto zastąpi Kair0na w składzie Virtus.Pro. Tymczasowo skład uzupełni n0rb3r7, jednak nie wydaje się że taki stan rzeczy utrzyma się dłużej.

Aktualny skład Virtus.Pro prezentuje się następująco:

Russia Dzhami “⁠Jame⁠ Ali
Kazakhstan Alexey “⁠Qikert⁠ Golubev
Russia Evgenii “⁠FL1T⁠ Lebedev
Russia Petr “⁠fame⁠ Bolyshev
Russia David “⁠n0rb3r7⁠ Danielyan

Kazakhstan Dastan “⁠dastan⁠ Akbayev (trener)