Respawn.pl

Kolejna znana organizacja otwiera swoją akademię!

Autor: Michał Maćkowski

Coraz więcej światowych organizacji postanawia otworzyć swoje akademie w CS:GO. Teraz na taki ruch zdecydowało się brazylijskie MIBR. 

Akademie w największych organizacjach na świecie to aktualnie temat bardzo otwarty, co widzimy po ostatnich ogłoszeniach. Przypomnijmy, że swoją akademię otworzyło mousesports, które w swoje szeregi przyjęło między innymi dwóch Polaków i byłych już graczy Izako Boars. Teraz na otworzenie swojej akademii zdecydowała się brazylijska organizacja – MIBR.

Celem akademii MIBR ma być rozwijanie młodych talentów z Brazylii i wspierać ich między innymi infrastrukturą. To właśnie dzięki temu zawodnicy i zawodniczki już od samego początku swojej przygody mają zdobywać cenne doświadczenie, grając na lokalnych turniejach. Oczywiście takie działania mają przynieść w przyszłości większe możliwości dla zespołu i zbudować bazę zaufanych i dobrych graczy.

Nie wiemy natomiast aktualnie, kto będzie odpowiedzialny za akademię MIBRu i wraz z Renato “nak⁠ Nakano oraz trenerem głównym drużyny wybierze czwórkę zdolnych zawodników z Brazylii. Natomiast wiemy, że piąty gracz wyłoniony zostanie ze społeczności w specjalnym wydarzeniu, o którym na ten moment nic zbytnio nie wiemy.

Już niedługo organizacja powinna poinformować, kto zostanie trenerem akademii. Brazylijska organizacja idzie śladami między innymi Ninjas in Pyjamas, mousesports czy Astralis, które także posiadają swoje składy, złożone z młodych i perspektywicznych graczy.