Respawn.pl

Kolejne zmiany na scenie CIS – Forze daje wolną rękę dwóm graczom!

Autor: Maks Bartosik
forze, ESL PRO LEAGUE

Scena CIS zdecydowanie przejęła pałeczkę w wakacyjnej shuffli w CS:GO. Po tym jak od wczoraj internet żyje zmianami w NAVI, o swoich roszadach w składzie poinformowało także rosyjskie Forze.

Letnia shuffla na scenie CS:GO nabiera rozpędu. Tylko wczoraj pojawiły się informacje o potencjalnych zmianach m.in. w NAVI, OG czy Falcons, a teraz wszystko wskazuje na to, że kolejny zespół dołączy do shuffli. Mowa o rosyjskim Forze, które może stracić dwóch kluczowych graczy.

Wczoraj rosyjska organizacja ogłosiła, że Andrey “Jerry” Mehryakov i Aleksandr “zorte” Zagodyrenko otrzymali zgodę na rozmowy z innymi zespołami. Organizacja wspomniała jednak, że wcale nie oznacza to odejścia tej dwójki z Forze. Zorte i Jerry dalej będą trenować i występować z zespołem.

Rosyjska formacja w tym roku radziła sobie naprawdę solidnie. Forze zajęło 5-8 miejsce podczas finałów ESL Pro League S17, potem Jerry i spółka zajęli drugie miejsce w rozgrywkach BetBoom Playlist. Urbanistic, gdzie w finale ulegli Cloud 9. Udało im się również wywalczyć awans na BLAST.tv Major Paris 2023, gdzie co prawda odpadli już w fazie pretendentów, jednak sam awans na najważniejszy turniej w roku był sporym sukcesem.

Ostatnie tygodnie również były w wykonaniu rosyjskiego składu udane. Forze zajęło 3-4 miejsce w rozgrywkach BetBoom Playlist. Freedom, następnie triumfowali w finałach CCT Online, by tydzień temu zająć 3-4 miejsce podczas ESL Challenger Katowice 2023. Mimo tych naprawdę świetnych wyników, wątpliwe jest aby rosyjska formacja utrzymała swój skład w całości.

Gdzie mogliby trafić Jerry i zorte?

Gdy spojrzymy na rosyjskie drużyny, które w najbliższym czasie mogą dokonać zmian, a Jerry i zorte byliby idealnymi kandydatami do dołączenia, to pierwszą myślą jest Team Spirit. Niedawno pojawiły się informacje, że rosyjska formacja zamierza wymienić przynajmniej dwóch zawodników. Więcej o tym przeczytacie tutaj.

Skład Forze po ewentualnym odejściu Jerry’ego i zorte prezentować się będzie następująco:

  • 🇷🇺 Alexandr “shalfey” Marenov
  • 🇷🇺 Evgeniy “r3salt” Frolov
  • 🇷🇺 Vladislav “Krad” Kravchenko
  • 🇷🇺 Artem “Fierce” Ivanov (trener)