Kolejny sukces 9INE – Polacy wygrywają OMEN WGR Challenge 2023!

Autor: Maks Bartosik
9INE

Świetna dyspozycja 9INE ciągle trwa. Po tym jak w tygodniu Polacy wywalczyli awans na IEM Brazil 2023, dzisiaj dołożyli kolejny sukces. Mynio i spółka ograli Falcons w finale turnieju OMEN WGR Challenge 2023.

Na spotkanie finałowe rozgrywek OMEN WGR Challenge 2023 oba zespoły musiały trochę poczekać. Pierwotnie miał odbyć się prawie dwa tygodnie wcześniej, jednak ze względu na napięty terminarz obu drużyn musiał zostać przełożony.

Mirage (pick 9INE)

Mecz rozpoczął się od Mirage’a, który został wybrany przez zawodników 9INE. Polacy rozpoczynali po stronie atakującej, ale ten początek nie był zbyt dobry. Falcons pewnie powstrzymywało ataki polskiej formacji i 9INE zdołało wygrać tylko cztery punkty w pierwszej części.

Po zmianie stron obraz gry 9INE zgarnęło trzy pierwsze rundy, jednak już po chwili Falcons odpowiedzieli tym samym. Francuzi po chwili zapewnili sobie aż sześć punktów mapowych, które polska formacja zdołała wybronić i doprowadziła do dogrywki. W tej obie drużyny walczyły niezwykle zaciekle i dopiero w czwartej udało się wyłonić zwycięzcę, a była to formacja 9INE, która wygrała 28:25.

Ancient (pick Falcons)

Drugą mapą był Ancient, wybrany przez graczy z Francji. 9INE rozpoczęło mapę rywala od gry w defensywie i od samego początku to Polacy byli formacją lepszą. Mynio i spółka szybko wyszli na prowadzenie 4:1, które Falcons po chwili zmniejszyło na 4:3. Od tamtego momentu polska ekipa była już jednak o wiele lepsza i do przerwy prowadziła 10:5.

Po przejściu do ofensywy 9INE szybko powiększyło swoje prowadzenie, zgarniając trzy pierwsze rundy i doprowadzając do wyniku 14:5. Falcons zdołało odpowiedzieć tym samym, ale kolejny punkt wpadł na konto 9INE, przez co Polacy zapewnili sobie siedem punktów meczowych. KennyS i spółka starali się jeszcze doprowadzić do dogrywki, ale po czterech wygranych rundach z rzędu w końcu musieli uznać wyższość polskiej formacji.

Za wygranie Omen WGR Challenge 9INE otrzyma prawie 10 tysięcy dolarów nagrody.