Respawn.pl

Kolejnych dwóch graczy odejdzie z NAVI?!

Autor: Maks Bartosik

Wygląda na to, że na jednej zmianie w NAVI się nie skończy. Dzisiaj pojawiły się informacje, że do odejścia z ukraińskiej formacji szykuje się kolejnych dwóch graczy!

Wczoraj informowaliśmy, że Npl najprawdopodobniej odejdzie z Natus Vincere, a sama organizacja zdecyduje się na przejście na model międzynarodowy. Okazuje się jednak, że na samym odejściu najmłodszego członka składu się nie skończy. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że do odejścia z ukraińsko-rosyjskiego składu szykuje się kolejna dwójka zawodników.

Mowa o dwóch Rosjaninach – Perfecto i Electronicu. Obaj zawodnicy byli członkami składu NAVI, który triumfował na Majorze w Sztokholmie i na dłuższy czas zdominował scenę CS:GO. Ostatnie miesiące w wykonaniu Natus Vincere jednak nie były już tak udane i zespół mierzył się z wieloma problemami, więc całkowita przebudowa składu wydaje się być uzasadniona. Jeśli faktycznie tak się stanie, to z składu który wygrywał Majora pozostaną już tylko S1mple i b1t.

Doniesienia o odejściu tej dwójki zdaje się potwierdzać sam Electronic, który na swoim profilu Steam usunął z opisu wpis o graniu dla NAVI.

obraz 2023 06 18 115306105

Co dalej z NAVI?

Wczoraj pisaliśmy, że NAVI rozważa opcję odejścia od modelu składu złożonego z graczy ze strefy CIS i być może pójdzie w stronę składu międzynarodowego, z angielskim jako głównym językiem komunikacji. Dzisiejsze doniesienia o odejściu kolejnych dwóch graczy zdają się tylko to potwierdzać, zwłaszcza że rynek graczy z tamtego regionu nie jest w tym momencie zbyt otwarty.

Jeśli te doniesienia się potwierdzą, to w składzie NAVI pozostanie tylko dwójka graczy i trener:

  • 🇺🇦 Oleksandr “s1mple” Kostyliev
  • 🇺🇦 Valerii “b1t” Vakhovskiy
  • 🇺🇦 Andrey “B1ad3” Gorodenskyi (trener)