Respawn.pl

Szykują się kolejne zmiany w NAVI?

Autor: Maks Bartosik

Wakacyjna shuffla w CS:GO powoli dociera do czołówki sceny. Według najnowszych informacji, na zmiany zdecyduje się także NAVI, które może pójść w stronę międzynarodowego składu.

Natus Vincere w ciągu ostatniego roku dokonało już dwóch zmian prowadzącego. Najpierw zespół opuścił Boombl4, za którego przyszedł sdy. Obecny prowadzący Monte jednak nie był tym, czego ukraińska formacja poszukiwała i wraz z końcem 2022 roku postanowiono zakończyć z nim współpracę, a w jego miejsce wypromowano zawodnika akademii NAVI – Andrija “npl” Kukharsjkyjego.

17-letni Ukrainiec nie przejął jednak pałeczki dowodzącego po Sdy, a ta rola przypadła Electronicowi. Pomysł ten jednak nie wypalił, a Natus Vincere ostatniego Majora w CS:GO zakończyło dosyć niechlubnie, odpadając już na etapie fazy legend.

Ukraińska formacja postanowiła wykorzystać przerwę wakacyjną i poszukać rozwiązania problemu. Według portalu Dexerto, ma nim być odejście npl’a. Najmłodszy zawodnik w NAVI był jednocześnie najsłabszym według statystyk, notując rating na poziomie 0.92 i impact na poziomie 0.83.

NAVI pójdzie drogą sekcji Valorant?

Na ten moment, nie wiadomo jednak, kto mógłby być potencjalnym następcą wychowanka ukraińskiej organizacji. Portal Dexerto przypomniał jednak wypowiedź CEO NAVI z lutego tego roku, w której Yevhen Zolotarov powiedział, że jest szansa na to, że Natus Vincere może pójść w stronę międzynarodowego rosteru, niekoniecznie składającego się z samych reprezentantów strefy CIS. Podobnie wygląda to w przypadku sekcji Valorant ukraińskiej organizacji, gdzie głównym językiem komunikacji jest angielski.

Jeśli informacje o odejściu npl z Natus Vincere się potwierdzą, to skład ukraińskiej formacji będzie prezentował się następująco:

  • 🇺🇦 Oleksandr “s1mple” Kostyliev
  • 🇺🇦 Valerii “b1t” Vakhovskiy
  • 🇷🇺 Denis “electroNic” Sharipov
  • 🇷🇺 Ilya “Perfecto” Zalutskiy
  • Andrey “B1ad3” Gorodenskyi (trener)