Respawn.pl

Komplet porażek polskich drużyn w sobotę

Autor: Krzysztof Sarna
Goofy mynio 9INE

Nie tak miały wyglądać sobotnie pojedynki polskich formacji na arenie międzynarodowej. Wszystkie cztery mecze z udziałem rodzimych drużyn zostały przegrane. Jedna z nich, a mianowicie Permitty oznacza odpadnięcie ze zmagań siódmego sezonu A1 Gaming League. 

Sobotnia niemoc polskich ekip

PGE Turów Zgorzelec rozpoczął zmagania w ramach CCT Central Europe Series 8 od porażki. Organizacja z Dolnego Śląska postawiła się tylko na pierwszej mapie, Mirage’u, jednak w dogrywce nie znalazła sposobu na organizację z Niemiec i przegrała do trzynastu. Nuke to natomiast całkowita deklasacja 41. formacji świata, wszak wygrała go do dwóch. 

9INE przegrało z BIG w meczu wygranych grupy C Roobet Cup. Krzysztof “Goofy” Górski i jego koledzy przegrywali w starciu po wyrównanym Vertigo, na którym ulegli do jedenastu. Co jednak powiedzieć o Anubisie, na którym triumfowali do dwudziestu? Świetny pokaz charakteru i wytrwałości. Polski kolektyw był jednak całkowicie bezradny na Ancient, przegrywając go do zera. W starciu o awans do fazy play-off podopieczni trenera Piotra “nawrota” Nawrockiego zmierzą się jutro o godz. 18:00 z Apeks.

CZYTAJ TAKŻE: Zestawy gamingowe do Counter-Strike 2 – jaki sprzęt najlepszy?

Dwa kolejne pojedynki polskich ekip w sobotę miały miejsce w ramach siódmego sezonu A1 Gaming League. Z rozgrywkami pożegnała się Permitta, która najpierw przegrała na Overpassie do dziewięciu. Później Karol “Enzo” Lasota i spółka odpowiedzieli wiktorią na Mirage’u do dziesięciu, ale ponownie Ancient okazał się nie do przejścia dla zespołu z Polski. 

Anonymo Esports już dziś mogło cieszyć się z awansu do play-offów tego samego turnieju, niemniej jednak przegrało z Alliance i ewentualną euforię musi odłożyć w czasie. Kamil “Sobol” Sobolewski i jego kompani ulegli najpierw na Inferno do siedmiu, a następnie na Ancient do jedenastu. Trzeba przyznać, że w sobotę Ancient napsuł wiele krwi polskim zawodnikom. 

Sobotnie wyniki polskich formacji prezentują się następująco:

PGE Turów Zgorzelec 0:2 Sprout – Mirage 13:16, Nuke 2:13

Permitta 1:2 Passion UA – Overpass 9:13, Mirage 13:10, Ancient 8:13

Anonymo Esports 0:2 Alliance – Inferno 7:13, Ancient 11:13

9INE 1:2 BIG – Vertigo 11:13, Anubis 22:20, Ancient 0:13