Respawn.pl

Komu jeszcze play-off? Rusza ostatni dzień zmagań grupy A

Autor: Krzysztof Sarna

Niedziela to już ostatni dzień zmagań w grupie A osiemnastego sezonu ESL Pro League. Znamy już trzech z czterech uczestników fazy play-off . Dziś formacje powalczą o ostatnie miejsce w fazie pucharowej, a także lepsze rozstawienie.

Ostatni dzień grupy A na ESL Pro League

Dziś będziemy świadkami łącznie trzech spotkań. W pierwszym, zaplanowanym na godzinę 12:30 Grayhound zmierzy się z FURIĄ. Jest to decydujący mecz o szóste miejsce. Oznacza to zatem, że przegrany tej konfrontacji zajmie siódmą lokatę i pożegna się z turniejem. Z kolei wygrany awansuje do finału drabinki ostatniej szansy i zawalczy o czwartą pozycję. Zwycięzca tego pojedynku awansuje zarazem do fazy play-off. Dla zespołu z Australii będzie to świetna okazja do rewanżu za pierwszą rundę dolnej drabinki, wszak ten przegrał 0:2. FURIA miała całkowitą kontrolę w meczu i triumfowała do sześciu oraz ośmiu. 

CZYTAJ TAKŻE: pasha pojedzie rowerem na kolejnego Majora?

W kolejnym meczu zagrają Movistar Riders oraz Team Vitality. Obie formacje są pewne występu w play-offach, ale nie wiedzą jeszcze, od którego szczebla je zaczną. Finał górnej drabinki to rozstrzygnie. Wygrany tego starcia zawędruje do ćwierćfinału, podczas gdy przegrany zaczynać będzie od 1/8 finału. Na ten moment trudno którejkolwiek z drużyn patrzeć z optymizmem na mecz z Teamem Vitality. Organizacja z Francji na ten moment jest nie do zatrzymania i buduje serię wygranych. Kto wie, może organizacja z Hiszpanii dokona sensacji?

Na zakończenie grupy A GamerLegion zmierzy się w meczu o 4. miejsce z wygranym starcia Grayhound kontra FURIA. Lepszy tej pary zamelduje się w 1/8 finału osiemnastej odsłony ESL Pro League.

Harmonogram niedzielnych spotkań grupy A osiemnastego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

12:30 | Grayhound vs. FURIA – BO3 [Transmisja]

16:00 | Movistar Riders vs. Team Vitality – BO3 [Transmisja]

19:30 | GamerLegion vs. zwycięzca meczu Grayhound vs. FURIA – BO3 [Transmisja]