Respawn.pl

Komu ostatnie dwa miejsca w ćwierćfinałach EPL-a? W grze m.in. Astralis czy Heroic

Autor: Krzysztof Sarna

Środa to drugi dzień walki o awans do ćwierćfinałów 15. odsłony ESL Pro League. Z turniejem pożegnają się kolejne dwie ekipy, podczas gdy kolejne dwie cieszyć się będą z udziału w meczu premiowanym półfinałem. Dziś na serwerze zameldują się m.in. Astralis czy Heroic.

Drugi, a zarazem ostatni dzień walki o awans do ćwierćfinałów piętnastego sezonu ESL Pro League rozpocznie się o godzinie 15:30. O 1/4 finału zawalczą Entropiq i Astralis. Rosyjsko-kazachski kolektyw zakończył zmagania w grupie A na drugim miejscu. Czeska organizacja przegrała tylko z Ninjas in Pyjamas, ale górowała nad MOUZ, G2 Esports czy fnatic. Natomiast Duńczycy już tak pewnie się nie dostali do play-offów, ponieważ triumfowali trzykrotnie: z Evil Geniuses, x-kom AGO i Complexity. Podopieczni Martina “trace’a” Heldta nie ulegli Heroic i Natus Vincere. Same zawody zapowiadają się obiecująco, ponieważ w akcji ujrzymy dziewiątą i trzynastą siłę świata. Obie formacje miały już okazję się ze sobą spotkać w 2022 roku. Lepiej z tej konfrontacji wyszli Viktor “Lack1” Boldyrev i jego koledzy, którzy na finałach Funspark ULTI 2021 pokonali zespół ze Skandynawii rezultatem 2:1 W “ćwiartce” na zwycięzcę tej konfrontacji czeka już FURIA.

CZYTAJ TAKŻE: Kasix trzeci miesiąc z rzędu nie ma sobie równych na Twitchu!

Z kolei wieczorem dojdzie do meczu o ostatniego slota w ćwierćfinale. Heroic spotka się z Teamem Liquid. Duńczycy po prostu dobrze zaprezentowali się w grupie D, w której czterokrotnie wygrywali, a ulegli jedynie najlepszej formacji świata – Natus Vincere. Mówiąc o organizacji z Ameryki, tych wygranych było nieco mniej, ponieważ TL triumfował z BIG, GODSENT i Party Astronauts. 21. formacja świata przegrała z Movistar Riders i Players. Bezsprzecznym, murowanym wręcz faworytem tej konfrontacji są Rasmus “‘sjuush” Beck i jego koledzy, którzy zajmują piątą lokatę w światowym rankingu HLTV.  

Harmonogram środowych spotkań piętnastego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

15:30 | Entropiq vs. Astralis – BO3

19:00 | Heroic vs. Team Liquid – BO3

Transmisję wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnym kanale Twitch ESL Polska. Przejdziecie na niego klikając ten odnośnik.

Więcej informacji na temat piętnastego sezonu ESL Pro League znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.