Respawn.pl

Komu play-offy? Decydujący dzień IEM Dallas

Autor: Krzysztof Sarna

Przed nami decydujący dzień na IEM Dallas. Dziś oraz na sam początek czwartku poznamy definitywnie wszystkich uczestników fazy play-off turnieju w Teksasie. Niektórych już znamy, ale nie wiemy, też czy rozpoczną swoją przygodę od półfinału, czy ćwierćfinału. Ponadto nadal niczego pewny nie jest Maciej “F1KU” Miklas i jego koledzy z OG Esports, którzy stoczą dziś decydujący bój.

Komu play-offy IEM Dallas?

Z zawodami zdążyło się już pożegnać sześć drużyn i po trzecim dniu do tego grona dołączą jeszcze cztery. Na pewno jedną z nich będzie OG Esports bądź MOUZ, które walczyć będą o awans do ćwierćfinału. Przyjrzymy się zatem, jakie starcia czekają nas trzeciego dnia.

Na sam start, bo o godzinie 18:00 dojdzie do potyczki pomiędzy Complexity Gaming a Cloud9 w półfinale dolnej drabinki grupy B. O tej samej porze, równolegle dojdzie do bardzo ciekawej potyczki z udziałem FaZe Clanu a Teamu Liquid i to również w tej samej grupie. Wygrani tego starcia staną naprzeciwko siebie w finale dolnej drabinki, którego stawką jest ćwierćfinał Intel Extreme Masters Dallas. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 1:00 w czwartek.

CZYTAJ TAKŻE: Roll up, czyli świetna alternatywa dla green screena – Drukarnia Wojewoda

Natomiast o 21:30 do gry wejdzie Maciej “F1KU” Miklas i jego koledzy z OG Esports. Przed Polakiem decydujące starcie. Albo ćwierćfinał i ewentualna, dalsza walka o mistrzostwo albo pakowanie walizek. Starcie z MOUZ z pewnością nie będzie należeć do najłatwiejszych, ponieważ obie ekipy sąsiadują ze sobą w światowym rankingu HLTV. Organizacja z Danii jest siedemnasta, podczas gdy “Myszy” zajmują osiemnastą pozycję. W przypadku tej konfrontacji, śmiało można spodziewać się pełnej serii. Jednocześnie toczyć się będzie finał górnej drabinki grupy A. Zatem o półfinał grać będą reprezentanci G2 Esports i Heroic, co również zapowiada się pasjonująco.

W tej samej sytuacji zresztą postawieni są grace ENCE i Astralis, którzy o godzinie 1:00 w czwartek będą mierzyć się ze sobą o rozpoczęcie fazy play-off od półfinału. Faworytem tego spotkania są “Ośmiornice”, które nie tylko plasują się wyżej w notowaniu HLTV, ale i wczoraj pokonały lepszy na papierze od siebie FaZe Clan.

Harmonogram spotkań trzeciego dnia IEM Dallas prezentuje się następująco:

18:00 | Complexity Gaming vs. Cloud9 – BO3

18:00 | FaZe Clan vs. Team Liquid – BO3

21:30 | MOUZ vs. OG Esports – BO3

21:30 | G2 Esports vs. Heroic – BO3

1:00 | ENCE vs. Astralis – BO3

1:00 | Finał dolnej drabinki grupy B – BO3