Respawn.pl

Kończymy fazę grupową EPL-a! Dziś starcie tytanów, czyli Heroic kontra Na’Vi

Autor: Krzysztof Sarna

Niedziela jest nie tylko ostatnim dniem zmagań w grupie D, ale jednocześnie ostatnim dniem rywalizacji w ramach fazy grupowej. Tuż po nich do gry wrócą najlepsze formacje i będą się bić o mistrzostwo CS-owej Ligi Mistrzów, ale już w etapie play-off. Na zakończenie gry w ostatnim zbiorze dojdzie do pojedynku tytanów, wszak Heroic spotka się z Natus Vincere. 

Jak zwykle musimy to powtórzyć, a będzie to już czwarty raz. W ostatnich dniach grup rozgrywane są trzy spotkania jednocześnie, tak więc musicie wykazać się podzielnością uwagi, jeżeli chcecie oglądać wszystkie starcia, bądź wybrać to, które Waszym zdaniem jest najciekawsze. Bezsprzecznie do tego kręgu należeć będzie pojedynek, w którym Heroic podejmować będzie Natus Vincere. 

To spotkanie jest hitowe nie tylko ze względu na to, że Duńczycy zajmują piąte miejsce w światowym rankingu HLTV, a Na’Vi pierwsze. Pojedynek zapowiada się bardzo pasjonująco również dlatego, że oba te zespoły nie przegrały po czterech dniach ani jednego pojedynku, posiadając bilans 4-0 i dwanaście punktów. Tak więc poznamy dziś tę drużynę, która w zbiorze D jest najlepsza. Większego znaczenia ten pojedynek jednak mieć nie będzie, ponieważ obie ekipy są pewne udziału w fazie play-off. Ostatnie starcie pomiędzy tymi formacji miało miejsce 15 grudnia ubiegłego roku. Wtedy to podczas BLAST Premier World Final 2021 lepsi byli Oleksandr “s1mple” Kostyliev i jego koledzy. 

CZYTAJ TAKŻE: Kasix trzeci miesiąc z rzędu nie ma sobie równych na Twitchu!

Na serwerze zameldują się także reprezentanci Astralis i Complexity Gaming. Duńczycy na swoim koncie mają sześć oczek po tym, jak triumfowali nad Evil Geniuses i x-kom AGO. coL z kolei do tej pory triumfowało tylko jednokrotnie, a mowa tu o zawodach przeciwko EG. Formacja ze Skandynawii jest już pewna udziału w fazie play-off, tak więc wynik tych zawodów również nie ma znaczenia zarówno dla jednej, jak i drugiej ekipy. 

Na pożegnanie się z EPL-em “Jastrzębie” spotkają się z outsiderem zbioru D, czyli Evil Geniuses. x-kom AGO mimo tego, że po dzisiejszym spotkaniu zakończy swoją przygodę z Counter-Strike’ową Ligą Mistrzów i tak zaprezentowało się przyzwoicie. Mowa tu o bardzo zaciętym Mirage’u z Natus Vincere, czy też zwycięstwie z Complexity Gaming. Podopieczni Mikołaja “miNiroxa” Michałkówa mogą godnie pożegnać się z 15. sezonem ESL Pro League poprzez zwycięstwo z “Geniuszami Zła”. Organizacja z Warszawy ma ku temu olbrzymie predyspozycje, co tylko potwierdza fakt, że EG nie wygrało nawet wczoraj przeciwko coL. 

Harmonogram niedzielnych spotkań grupy D piętnastego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

19:30 | Heroic vs. Natus Vincere – BO3

19:30 | Astralis vs. Complexity Gaming – BO3

19:30 | x-kom AGO vs. Evil Geniuses – BO3

Transmisję wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnym kanale Twitch ESL Polska. Przejdziecie na niego klikając ten odnośnik.

Więcej informacji na temat piętnastego sezonu ESL Pro League znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.