Respawn.pl

Koniec nudy! Startuje BLAST Premier Fall Groups

Autor: Krzysztof Sarna

Letnia przerwa w Counter-Strike’u: Global Offensive wreszcie dobiegła końca. Czas nudów kończy się właśnie z dzisiejszym dniem, ponieważ wracamy do wielkiego grania. Przez następnych dziesięć dni będziemy świadkami BLAST Premier Fall Groups. Zespoły będą walczyć o miejsca w jesiennych finałach. 

BLAST Premier Fall Groups jako pierwszy turniej po przerwie

Doczekaliśmy się w końcu powrotu, jeśli chodzi o najwyższy poziom CS:GO. Pierwsze drużyny na serwerze zameldują się o godzinie 15:00, a chodzi w tym przypadku konkretnie o Team Vitality oraz Evil Geniuses. “Pszczoły” po przegranym finale BLAST Premier Spring Final przeciwko Heroic będą chciały tym razem pokazać, że pierwsze miejsce w grupie to dla nich absolutne minimum, by w późniejszych finałach zaplanowanych na koniec listopada się zrewanżować. Organizacja znad Sekwany nie ma żadnego “musu”, ponieważ już teraz posiada miejsce na światowych finałach, tak samo jak Heroic i FaZe Clan. EG z kolei chciałoby ukąsić zagadnienie, ale widzieliśmy już, jak to wyglądało podczas IEM Dallas (13-16. miejsce). Nie ulega wątpliwości, że murowanym faworytem do triumfu są Mathieu “ZywOo” Herbaut i spółka, którzy również w styczniu podczas wiosennego turnieju grupowego triumfowali 2:0. 

CZYTAJ TAKŻE: Wystartował Pasha Gaming Camp

Na drugie danie natomiast czeka nas pojedynek pomiędzy Ninjas in Pyjamas a Complexity Gaming. Ten pojedynek zapowiada się o wiele bardziej emocjonująco w porównaniu do tego dopiero co wywołanego do tablicy. NiP jeszcze przed przerwą nie radziło sobie wedle własnych oczekiwań, czego potwierdzeniem było 9-12. miejsce na CCT 2023 Online Finals 1 czy 5-8 w otwartych kwalifikacjach do Gamers8. CoL wraca z kolei po miesięcznej przerwie po tym, jak zakończyło BLAST Premier Spring Final na 5-6. miejscu. Co ciekawe, w tym roku będzie to pierwsza konfrontacja obu zespołów. Ostatnia miała miejsce dokładnie 31 maja ubiegłego roku podczas IEM Dallas. Górą wówczas była szwedzka organizacja.

Harmonogram czwartkowych spotkań BLAST Premier Fall Groups prezentuje się następująco:

15:00 | Team Vitality vs. Evil Geniuses – BO3

18:30 | Ninjas in Pyjamas vs. Complexity Gaming – BO3

Oba te spotkania będzie można obejrzeć wraz z polskim komentarzem na oficjalnym kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Dostać się do niego można klikając tutaj