Respawn.pl

Koniec z drużynami partnerskimi w Counter-Strike!

Autor: Maks Bartosik

Kolejne duże zmiany w świecie Counter-Strike! Valve zdecydowało się na zmienienie systemu organizacji największych turniejów!

W ostatnich miesiącach często pojawiała się dyskusja, czy obecny system turniejów, zwłaszcza tych typu BLAST, gdzie zaproszenia otrzymywały tylko drużyny partnerskie, a inne zespoły nie miały żadnych szans na udział w nich. Przeciwko takiej sytuacji opowiadał się m.in. kapitan ENCESnappi. Jego wypowiedź na temat turniejów partnerskich możecie znaleźć poniżej:

Snappi: manipulowanie rankingami poprzez franczyzowe turnieje to nic pozytywnego

Wygląda na to, że Valve wsłuchało się w głosy graczy i fanów CS:GO. Dosłownie przed chwilą opublikowano notkę, która zapowiada ogromne zmiany w systemie organizacji turniejów. Już na samym początku możemy przeczytać, że producentom gry zależy na tym, by Counter-Strike pozostał grą otwartą dla wszystkich:

Uważamy, że Counter-Strike powinien być sportem otwartym. Zamierzamy więc dodać nowe wymagania do organizowania zawodów na dużą skalę.

Koniec drużyn partnerskich w Counter-Strike!

Zmiany, o których mowa, to przede wszystkim zakazanie funkcjonowania drużyn partnerskich. Od ich wprowadzenia organizatorzy nie będą mogli mieć szczególnych relacji biznesowych z drużynami esportowymi. Kolejna zmiana również jest z tym powiązana, bowiem organizatorzy będą teraz mieli dwie opcje zapraszania uczestników. Pierwsza to specjalny ranking Valve, druga to otwarte kwalifikacje.

Wszystkie zmiany, o których mowa mają wejść w życie od 2025 roku, więc jeszcze trochę będziemy musieli pomęczyć się z drużynami partnerskimi. Mimo to, trzeba docenić Valve, że zauważyło ten problem i w końcu zdecydowało się z nim walczyć.