Respawn.pl

Konkretny półfinał BLASTA! ENCE spotka się dziś z Heroic

Autor: Krzysztof Sarna

Takich spotkań jak to dzisiejsze nie można omijać. W piątek i sobotę będziemy świadkami półfinałów w ramach BLAST Premier Spring Showdown. Dzisiejsze zawody zapowiadają się niesamowicie pasjonująco, wszak ENCE spotka się z Heroic, a stawką jest oczywiście przepustka do wielkiego finału turnieju, który premiowany jest awansem na wiosenne finały. 

Wczoraj przyszło nam poznać dwóch ostatnich finalistów. Co prawda Astralis pewnie wygrało swój mecz, ale Ninjas in Pyjamas było o krok od sprawienia niespodzianki w negatywnym tego słowa znaczeniu. W ostateczności organizacja ze Szwecji rozgrywała dogrywkę na trzeciej mapie z Bad News Eagles. Tak więc w najlepszej czwórce turnieju pozostały te drużyny, które plasują się na najwyższych lokatach w światowym rankingu HLTV. Dziś z kolei z imprezą pożegna się jedna z dwóch najlepszych na liście uczestników formacji, a więc ENCE bądź Heroic. 

CZYTAJ TAKŻE: Druga walka kobiet na HIGH League 3! Ewa brodnicka zmierzy się z Kamiszką

Dzisiejsze zawody pomiędzy Olkiem “hadesem” Miśkiewiczem i spółką, a Heroic rozpoczną się o godzinie 16:30. W ćwierćfinale “Ośmiornice” po trzech mapach wyeliminowały Copenhagen Flames, natomiast Duńczycy odprawili NKT. Obie drużyny brały także w ostatnim czasie udział w turnieju RMR. Organizacja z Finlandii w grupie B zajęła czwarte miejsce. Jeśli mowa z kolei o kolektywie ze Skandynawii, to ten bardzo pozytywnie zaskoczył, ponieważ uplasował się na pierwszej pozycji w zbiorze A, pokonując m.in. w BO3 Natus Vincere. 

Reprezentanci ENCE oraz Heroic mieli szansę jeszcze nie tak dawno sprawdzić swoje siły we wzajemnej konfrontacji. Ta miała miejsce dokładnie miesiąc i jeden dzień temu, podczas Pinnacle Cup III. W ćwierćfinale po dwóch mapach triumfowali Rasmus “sjuush” Beck i jego koledzy. 

Same zawody zapowiadają się bardzo pasjonująco, ponieważ do gry wejdzie czwarta i piąta ekipa świata. Nie da się ukryć, że oczekujemy w tym pojedynku trzech map, ale faworytem jest jednak Heroic. Skreślać Pawła “dychy” Dychy i spółki oczywiście nie można, wszak przyzwyczaili nas oni w ostatnim czasie do tego, że mogą naprawdę wiele. 

16:30 | ENCE vs. Heroic – BO3 

Spotkanie transmitowane będzie wraz z polskim komentarzem na kanale Twitch ESPORTNOW. Przejdziecie do niego, klikając ten odnośnik.

Więcej informacji na temat rywalizacji BLAST Premier Spring Showdown Europe 2022 znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.