Respawn.pl

kRaSnaL i siuhy zagrają o życie w dolnej drabince ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna
krasnal monte

Startuje drugi dzień rywalizacji w grupie B w ramach osiemnastego sezonu ESL Pro League. Mimo że to dopiero drugi dzień to niektóre zespoły będą już walczyć o przetrwanie w dolnej drabince i uniknięcie drabinki ostatniej szansy. Do takich należą chociażby Monte i MOUZ, których reprezentantami odpowiednio są Szymon “kRaSnaL” Mrozek i Kamil “siuhy” Szkaradek. 

kRaSnaL i siuhy powalczą o półfinał dolnej drabinki

Drugi dzień rywalizacji w grupie B CS-owej Ligi Mistrzów wystartuje o godzinie 12:30. Wtedy to Rooster zagra z Monte w ramach 1. rundy dolnej drabinki. Szymon “kRaSnaL” Mrozek i jego koledzy przegrali na start po pełnej serii z BIG. W przypadku konfrontacji ze 105. drużyną światowego rankingu HLTV – problemów być nie powinno, co tylko potwierdza wczorajszy wynik osiągnięty przez Heroic. Duńczycy triumfowali do dwóch i czterech. Przegrany spadnie do drabinki ostatniej szansy, podczas gdy zwycięzca zagra w półfinale dolnej drabinki z triumfatorem meczu MOUZ kontra Evil Geniuses.

CZYTAJ TAKŻE: Skrócony czas oczkiewania i więcej przerw w trybie Premier – Aktualizacja CS2 07/09/2023

Tak więc Kamil “siuhy” Szkaradek i spółka również będą grać w pierwszej rundzie drabinki przegranych. “Myszy” przegrały wczoraj trochę niespodziewanie z MIBR. Były to jednak całkiem dobre zawody w wykonaniu Polaka, którego stosunek zabójstw do śmierci na trzech mapach wyniósł 52-5. W starciu z Evil Geniuses problemów być nie powinno. 

Natomiast o finał górnej drabinki walczyć będą gracze Heroic i BIG. Zespół ze Skandynawii pokazał wczoraj, na jak wiele go stać. Mateusz “mantuu” Wilczewski i spółka natomiast potrzebowali trzech map, by pokonać Monte. Była to jednak udana inauguracja osiemnastego sezonu ESL Pro League. Trudno jednak o całkowicie pozytywne nastawienie w kontekście starcia z drugą drużyną świata. Team Vitality oraz Heroic przyzwyczaiły nas w ostatnim czasie, że są poza zasięgiem.

CZYTAJ TAKŻE: 9INE wyżej w rankingu HLTV, a ORKS to druga siła Polski

Jednym z czterech czwartkowych pojedynków będzie także ten z udziałem ENCE i MIBR. Paweł “dycha” Dycha i jego koledzy byli wczoraj lepsi od Evil Geniuses. Organizacja z Finlandii, która plasuje się aktualnie na czwartej pozycji w światowym rankingu HLTV nie powinna mieć większych oporów, by pokonać dzisiejszego wieczoru EG, a zarazem zawitać do finału górnej drabinki.

Harmonogram czwartkowych spotkań grupy B osiemnastego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

12:30 | Rooster vs. Monte – BO3 [Transmisja]

16:00 | Heroic vs. BIG – BO3 [Transmisja]

19:30 | ENCE vs. MIBR – BO3 [Transmisja]

19:30 | Evil Geniuses vs. MOUZ – BO3 [Transmisja]