Respawn.pl

kRaSnaL i spółka z Monte w play-offach ESL Pro League!

Autor: Krzysztof Sarna

Jesteśmy na półmetku fazy grupowej osiemnastego sezonu ESL Pro League. W niedzielę dobiegł końca ostatni dzień grupy B. Ten okazał się dobry dla reprezentanta Monte. Szymon “kRaSnaL” Mrozek i spółka postawili kropkę nad “i” i awansowali do fazy play-off. Tym samym komplet czterech Polaków z grupy B gra nadal w CS-owej Lidze Mistrzów.

kRaSnaL i spółka w play-offach

Niedziela rozpoczęła się od pełnej serii pomiędzy Evil Geniuses a MIBR. Spotkanie to miało na celu wyłonić oponenta Monte w finale drabinki ostatniej szansy. Lepsi okazali się gracze MIBR, którzy weszli z przytupem w tę konfrontację, wygrywając Ancient do jednego. Kolejne dwie areny to jednak twarda gra z obu stron. Regulaminowy czas gry na Mirage’u nie przyniósł odpowiedzi na pytanie, która z ekip jest lepsza. Dopiero po dwóch dogrywkach lepsi okazali się “Geniusze Zła”. Podobnie było na Nuke’u. Na nim organizacja z Brazylii wygrywała 15:13, ale swoją wyższość udowodniła dopiero w trzeciej dogrywce, triumfując 25:22. 

CZYTAJ TAKŻE: CS2 jednak tylko z tickrate 64? Wiele na to wskazuje

Zespół z Kraju Kawy nie miał jednak czego szukać w potyczce z Monte. Ukraińska organizacja zdecydowanie zdominowała 44. ekipę światowego rankingu HLTV, wygrywając do sześciu i trzech kolejno na Vertigo i Anubisie. Tym samym kRaSnaL stał się czwartym Polakiem w fazie play-off 18. odsłony CS-owej Ligi Mistrzów.

W niedzielę doszło także do finału górnej drabinki. Naprzeciwko siebie stanęli przedstawiciele biało-czerwonego sztandaru. Z jednej strony o końcowy triumf walczył Mateusz “mantuu” Wilczewski ze swoimi kolegami z BIG. Z drugiej natomiast Paweł “dycha” Dycha reprezentujący barwy ENCE. Po trzech mapach zwycięsko z tej konfrontacji wyszły “Ośmiornice”, które wygrały Ancient 16:9 i Vertigo 16:11. Tym samym organizacja z Finlandii rozpocznie etap pucharowy od ćwierćfinału, podczas gdy BIG od drugiej rundy.

Niedzielny wyniki grupy B osiemnastego sezonu ESL Pro League prezentują się następująco:

Evil Geniuses 1:2 MIBR – Ancient 1:16, Mirage 22:20, Nuke 22:25

BIG 1:2 ENCE – Ancient 9:16, Anubis 16:14, Vertigo 11:16

Monte 2:0 MIBR – Vertigo 16:6, Anubis 16:3