Respawn.pl

Strona główna » Które mapy były najpopularniejsze w lipcu na Faceit?

Które mapy były najpopularniejsze w lipcu na Faceit?

Autor: Michał Maćkowski
Ancient

Jedna z największych platform do grania w CS:GO – Faceit pochwaliła się swoimi statystykami dotyczącymi najpopularniejszych map w lipcu. Nie powinno nikogo zaskoczyć, że pulę map zdominował Mirage.

Faceit to jedna z najbardziej znanych platform do grania w CS:GO, a codziennie rozgrywanych są na niej tysiące pojedynków. Tym razem za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych platforma postanowiła podzielić się statystykami dotyczącymi popularności map w aktualnej puli.

Przeczytaj więcej – Które mapy w CS:GO są najpopularniejsze?

Nie powinno nikogo zaskoczyć zwycięzca. Najchętniej graną mapą na Faceit jest oczywiście Mirage, na którym w lipcu gracze rozegrali 1/3 spotkań ze wszystkich, jakie odbyły się na platformie. Ewidentnie “polska mapa” ponownie zdominowała tę statystykę. Na drugim miejscu uplasowało się Inferno z 20%, a podium zamknął Dust2. Co ważne, Ancient, które jest najmłodszą mapą w puli, zajęło ostatnie miejsce, przegrywając z Nuke, Vertigo czy Trainem.

Faceit niestety nie podzielił się informacjami, które mapy najchętniej grane są na danych poziomach. Taka statystyka mogłaby określić, czy faktycznie poziom na platformie ma znaczenie przy wyborze map.