Respawn.pl

Którzy zawodnicy CS:GO zarobili najwięcej z turniejów?

Autor: Michał Maćkowski
CS:GO

Era CS:GO dobiega małymi krokami końca, a to wszystko ze względu na zbliżającą się premierę Counter-Strike 2. Sprawdźmy zatem, którzy zawodnicy zarobili najwięcej z turniejów. 

CS:GO mały krokami przechodzi do historii, pięknej historii, którą wspominać będziemy jeszcze bardzo długo. To jednak czas na nowe, czyli Counter-Strike 2, który przyniesie dużo nowości. Jednak zawodnicy, którzy byli na TOP’ie podczas ery aktualnie wersji gry, zarobili niemałe pieniądze. Sprawdźmy, kto ile zarobił na samych turniejach.

Który gracz CS:GO zarobił najwięcej z turniejów? 

CS:GO to dla wielu zawodników całe życie, a już niedługo niektórzy z nim rozpoczną rywalizację w Counter-Strike 2. To jednak najwięcej z turniejów jeszcze w aktualnej wersji wygrał reprezentant Vitality – Peter “dupreeh” Rasmussen. Duńczyk jako jedyny ze wszystkich graczy CS:GO na świecie przekroczył barierę dwóch milionów dolarów i z samych turniejów zarobił łącznie ponad 2 180 000$.  Warto dodać, że również dupreeh jako jedyny na świecie wygrał aż pięć Majorów.

Przeczytaj więcej – Geoguessr z CS:GO – Sprawdź jak dobrze znasz mapy!

Co ciekawe, cała pierwsza piątka zawodników okupowana jest przez graczy z Danii. Na drugim miejscu znalazł się Andreas “Xyp9x” Højsleth (1 998 000), a podium zamknął Nicolai “dev1ce” Reedtz (1 958 000). To jednak piątkę uzupełniają gracze byłego legendarnego Astralis, czyli Gla1ve oraz Magisk. Dopiero na szóstym miejscu znalazł się s1mple z zarobkiem w wysokości ponad 1 700 000$.

CS:GO zarobki graczy

fot. https://escharts.com/

Polacy w najlepszej 50!

Niestety żaden z Polaków nie uchował się w najlepszej dwudziestce. Dopiero na 38 miejscu uplasował się Filip “Neo” Kubski, a tuż za nim Wiktor “TaZ” Wojtas. Obydwaj zawodnicy zarobili około 750 000$ z samych turniejów. Nieco dalej, bo na 43 i 45 pozycji znajdują się Janusz “Snax” Pogorzelski oraz Jarosław “pashabiceps” Jarząbkowski, którzy zarobili odpowiednio po 675 000$ oraz 625 000$. Najniżej z całego składu złotej piątki znalazł się Paweł “byali” Bieliński, który w zestawieniu zajął 55 miejsce z zarobkiem na poziomie 582 000$. Nie licząc graczy legendarnej złotej piątki, kolejnym Polakiem jest Karol “rallen” Rodowicz z kwotą 285 000$.

Pamiętać musimy, że są to wyłącznie kwoty, jakie zawodnicy wygrali z turniejów. Do tego należy doliczyć umowy sponsorskie czy wypłaty od organizacji. Pełne zestawienie można znaleźć tutaj.