Respawn.pl

Kuben będzie miał nowego podopiecznego w Apeks?!

Autor: Maks Bartosik
Kuben Apeks

Powoli wyjaśnia się także przyszłość składu Apeks, które wkrótce ma stracić JLa na rzecz NAVI. Według najnowszego raportu, jego miejsce zajmie były klubowy kolega Kyxsana!

Szanse na to, że Apeks po świetnym występie podczas BLAST.tv Major Paris 2023 utrzyma swój skład, były niewielkie. Europejski skład trenowany przez Kubena bardzo szybko stanął przed widmem pożegnania się z jednym ze swoich graczy – Justinasem “⁠jL⁠ Lekaviciusem. O transfer 23-letniego Litwina mocno zabiega Natus Vincere, które widzi w nim ważny element nowobudowanego składu. Na potwierdzenie tych doniesień jeszcze musimy chwilę poczekać, ale wygląda na to, że Apeks już zdołało znaleźć następcę jL’a.

Według raportu, do którego dotarł portal HLTV, Apeks zamierza dalej eksplorować macedoński rynek CS:GO, zwłaszcza po tym, jak wyciągnięty z Bluejays kyxsan okazał się strzałem w dziesiątkę. Tym razem organizacja zdecydowała się na zakontraktowanie innego zawodnika, który występował w tej formacji razem z kyxsanem. Mowa o Aleksandarze “CacaNito” Kjulukoskim, 22-letnim rifflerze, który od końcówki lutego pozostaje wolnym agentem po rozstaniu całej piątki z Bluejays.

22-latek w zeszłym roku sięgnął po złoty medal nieoficjalnych mistrzostw świata w CS:GO – IESF World Esports Championship 2022, broniąc tym samym tytułu sprzed roku. Razem z Bluejays zajął również drugie miejsce w rozgrywkach 43 sezonu ESL Challenger. 

Na swoim profilu na Twitterze, Macedończyk zapostował emotkę oczu, sugerującą że do oficjalnego ogłoszenia jego transferu do Apeks pozostało niewiele czasu.

Jeśli te doniesienia się potwierdzą, to skład Apeks będzie prezentował się następująco:

Slovakia Martin “⁠STYKO⁠ Styk
Norway Joakim “⁠jkaem⁠ Myrbostad
Sweden Tim “⁠nawwk⁠ Jonasson
North Macedonia Damjan “⁠kyxsan⁠ Stoilkovski
North Macedonia Aleksandar “⁠CacaNito⁠ Kjulukoski

Poland Jakub “⁠kuben⁠ Gurczynski (trener)