Respawn.pl

Lionel Messi inwestuje w organizację esportową!

Autor: Krzysztof Sarna
Lionel Messi

Jeśli myśleliście, że na scenie CS-a panuje stagnacja albo brakuje przełomów w kontekście inwestycji, to byliście w niemałym błędzie. Najlepszy piłkarz świata, Lionel Messi stał się partnerem organizacji esportowej, KRÜ. Tak więc Argentyńczyk będzie dowodził podmiotem wraz z drugim klasowej światy Argentyńskim piłkarzem, Sergiem Agüero.

Messi wkracza do esportu

KRÜ to powołana do życia organizacja esportowa w 2020 roku przez Sergio Agüero. Po trzech latach dołączył do niej najlepszy piłkarz świata, Lionel Messi, który okazał się współwłaścicielem podmiotu. Zabieg ten ma na celu dodanie wprowadzenie doświadczenia z profesjonalnego sportu tradycyjnego do świata esportu i nowych mediów cyfrowych. 

Sylwetki Messiego nie trzeba nikomu dokładnie przedstawiać. Wystarczy powiedzieć, że w miniony poniedziałek, 30 października Argentyńczyk sięgnął po ósmą w swojej karierze złotą piłkę. Bieżący rok był dla niego zdecydowanie udany, wszak zdobył mistrzostwo świata. To postać inspirująca miliony dzieci do gry w piłkę nożną, a na mówienie o graczu z Ameryki Południowej można by poświęcić godziny, a i tak byłoby mało. 

CZYTAJ TAKŻE: Kasix wraca na tron! Była najlepsza wśród streamerek na Twitchu w październiku

Jestem szczęśliwy, że mogę dzielić klub z Leo, oczywiście teraz na nowym etapie i przed innymi wyzwaniami. To zaszczyt, że jest częścią KRÜ. Jest najlepszym piłkarzem w historii, a także wspaniałym przyjacielem. Jego obecność jest istotna, ponieważ reprezentuje on takie wartości, jak wytrwałość, pokora i odporność. Jest postacią, która inspiruje wszystkich i będzie wnosił wielki wkład na scenę w ogóle – mówił Serio Kun Agüero, dyrektory generalny KRÜ Esports i były profesjonalny piłkarz. 

Przed organizacją wielkie chwile, ponieważ niebawem zainwestuje ona pierwsze środki w drużynę Counter-Strike’a. Do gry ma wejść po raz pierwszy w 2024 roku. Plany Agüero sięgają posiadania głównego składu CS-a2, a także akademii, którą tworzyć mają argentyńscy zawodnicy. 

Co ciekawe, według Dust2.br organizacja chciała już wcześniej zakontraktować skład Counter-Strike’a. Ofertę otrzymał dawny skład Paquety Gaming, ale sami gracze z Brazylii zdecydowali się na przejście do RED Canids.