Respawn.pl

Liquid potwierdza dwa nowe transfery, Elige ląduje poza składem!

Autor: Maks Bartosik

Potwierdziły się kolejne już doniesienia o shuffli transferowej. Team Liquid oficjalnie potwierdziło, że z zespołem żegna się Elige, a kontrakty podpisało dwóch zawodników z Europy!

Od kilku dni fani amerykańskiej sceny CS:GO żyli plotkami, jakoby Team Liquid zamierzało zrezygnować z składu złożonego głównie z zawodników z Ameryki i przejść na model europejski. Według ich treści, zespół miał opuścić Elige, a lukę po nim i Nitr0 mieli zapełnić Patsi i Rainwaker.

Liquid zmienia i idzie w Europę!

Wczoraj portal HLTV opublikował raport, z którego wynikało że Rainwaker podpisał już kontrakt z Team Liquid. Dzisiaj w godzinach popołudniowych amerykańska organizacja oficjalnie potwierdziła te doniesienia, ogłaszając transfer Bułgara występującego wcześniej w 500.

Kilka godzin później Liquid potwierdziło także drugi transfer, który był już wcześniej zapowiedziany. Patsi został zaprezentowany jako nowy riffler europejsko-amerykańskiego zespołu.

Na koniec przyszedł czas pożegnań. Po ośmiu latach zespół opuścił Elige, który jest absolutną legendą amerykańskiej organizacji. W barwach Teamu Liquid Elige wystąpił na wielu turniejach najwyższej rangi, triumfując m.in. podczas IEM Sydney 2019, ESL One Cologne 2019 czy w drugim sezonie Intel Grand Slam.

Canada Keith “⁠NAF⁠ Markovic
United States Josh “⁠oSee⁠ Ohm
Latvia Mareks “⁠YEKINDAR⁠ Gaļinskis
Bulgaria Aleks “⁠Rainwaker⁠ Petrov
Russia Robert “⁠Patsi⁠ Isyanov

Canada Damian “⁠daps⁠” Steele (trener)