Respawn.pl

Lista ciekawych map przeniesionych do Counter-Strike 2

Autor: Michał Maćkowski
Mapy w Counter-Strike 2

Warsztat w Counter-Strike 2 z dnia na dzień staje się coraz większy! Społeczność zaczęła przenosić kultowe i ciekawe mapy z poprzednich wersji najpopularniejszego FPS’a na świecie,

Lista map w Counter-Strike 2 – jakie ciekawe mapy dostępne są w grze?

Poprzednie wersje Counter-Strike przyniosły wiele map, które stały się kultowymi i zna je każdy gracz, który chociaż chwilę swojego życia spędził w grze. To jednak CS2 przyniósł nowe możliwości dla twórców map, którzy przenieśli znane i lubiane mapy już do nowej wersji gry. Dzięki nowemu silnikowi i większym możliwościom, kilka z plansz jest po prostu ulepszone pod względem wizualnym. Dodatkowo pojawiło się kilka innych, wartych wyróżnienia map.

Cache zawitał do Counter-Strike 2

Mapa Cache pierwszy raz zawitała do serii Counter-Strike przy edycji Source. Był to dokładnie maj 2011 roku, kiedy to gracze rozpoczęli pojedynki na planszy ulokowanej na Ukrainie, a dokładnie w Prypeci, koło Czarnobyla. Teraz mapa po erze CS:GO przeniesiona została także do CS2 i trzeba przyznać, że jedna z wersji dostępnych w warsztacie robi wrażenie. Cache Sunny pokazał, jak spore możliwości ma nowy silnik gry i jak mapa fantastycznie prezentuje się w odświeżone odsłonie.

Przeczytaj więcej – Mapy do treningu w Counter-Strike 2

fy_pool_day w CS2

O tej mapie nie można zapomnieć, szczególnie że wielu graczy kojarzy plansze między innymi z Counter-Strike 1.6. Rywalizacja wokół basenu jest przez wielu z pewnością pamiętana, szczególnie kiedy walka przenosiła się do basenu, gdzie do zebrania były granaty. Teraz społeczność przeniosła mapę do nowej wersji gry i trzeba przyznać, że plansza robi wrażenie!

fy_pool_day w CS2

fot. Steam

Biome pokazuje moc nowej wersji CS!

Jedną z map, która wzbudziła spora zamieszania wśród społeczności jest Biome. Oryginalnie plansza wykonana została na konkurs Mapcore’s CS:GO w 2017 roku i zajęła pierwsze miejsce. Nic dziwnego, bo mapa w poprzedniej wersji już robiła wrażenie, a teraz przy nowym silniku w CS2 jest po prostu olśniewająca.  

biome cs2

fot. Steam

Assault także zawitał do CS2

Mapy Assault przedstawiać nikomu nie trzeba, bowiem jest to popularna mapa znana z poprzednich części Counter-Strike. Nie mogło więc jej zabraknąć w CS2, gdzie otrzymała nieco więcej kolorów, nieco lepsze oświetlanie i inne ulepszenia wizualne.

ASSAULT

Fot. Steam

Mapy w Counter-Strike 2 – liczba plansz rośnie!

CS2 to wciąż nowa gra, która potrzebuje czasu, aby stała się tak samo grywalna jak CS:GO. Jednak społeczność na bieżąco dodaje nowe plansze, które być może w przyszłości zawitają na oficjalne serwery i tryby gier. Valve stara się na bieżąco eliminować problemy, co można zauważyć po dużych aktualizacjach, w których głównie eliminowane są błędy na mapach czy w samej rozgrywce.