Respawn.pl

Lista uczestników drugiego turnieju RMR dla regionu CIS skompletowana. Na polu bitwy m.in. Gambit oraz Natus Vincere!

Autor: Marcin Kapusta

Poznaliśmy wszystkich uczestników drugiego turnieju RMR dla regionu CIS, StarLadder RMR 2021. Na linii startu m.in. Gambit Esports, Natus Vincere oraz kontrowersyjną Akumę!

Kilkanaście dni temu organizatorzy rozesłali bezpośrednie zaproszenia na podstawie ubiegłorocznego zestawienia RMR. Z tego też względu w głównej fazie rozgrywek zobaczymy regionalne potęgi, tj. Virtus.pro, Natus Vincere, Team Spirit oraz Gambit Esports, który ponadto jest liderem światowego rankingu HLTV. Co ciekawe, slota zgarnęła też kontrowersyjna Akuma, która w poprzednim regionalnym turnieju okazała się czarnym koniem, pokonując m.in. Na’Vi oraz VP. Ich zwycięstwa są jednak potępiane, ponieważ podejrzewa się, że Ukraińcy używali wspomagaczy w postaci radarhacka. Aktualnie całą sprawą zajmuje się Komisja ds. Integralności w Esporcie (ESIC).

Przejdźmy teraz do drużyn, które zdołały awansować. Najlepsze w zamkniętych kwalifikacjach okazało się forZe oraz Team Entropiq. Na 3/4. lokacie uplasowała się białoruska Nemiga Gaming i kazachskie 100PG, z kolei ostatnie miejsce premiowane awansem zgarnęło K23 Daurena “AdreNa” Kystaubayeba. Ekipa prowadzona przez triumfatora Majora z 2017 roku w decydującym starciu pokonała KHAN, czyli zespół Ioana “Edwarda” Sukharieva.

Lista uczestników StarLadder RMR CIS 2021 prezentuje się następująco:

🇷🇺 Gambit Esports🇷🇺 Spirit🇺🇦 Akuma🇷🇺 forZe🇷🇺 Virtus.pro
🇷🇺 Natus Vincere🇰🇿 K23🇷🇺 Entropiq🇧🇾 Nemiga Gaming🇰🇿 100PG

StarLadder RMR CIS 2021 odbędzie się w dniach 27 czerwca-4 lipca i zaoferuje swoim uczestnikom pulę nagród w wysokości 100 tysięcy dolarów. Ponadto rozdysponowane zostaną punkty RMR, które potrzebne są w walce o sztokholmskiego Majora. Za pierwsze miejsce przewidziano ich aż 2000.