Respawn.pl

Logitech Pro X Superlight 2 Wireless – jeszcze lepsza myszka dla graczy!

Autor: Marcin Skrętkowicz
Logitech Pro X Superlight 2

Dziś przetestujemy i sprawdzimy bardzo zaawansowaną mysz do gier marki Logitech. Mowa oczywiście o modelu Pro X Superlight 2. Mysz ta jest jedną z najnowszych i najdroższych w ofercie od tego producenta – czy może być konkurencyjną konstrukcją dla wersji z kabelkiem?

Logitech Pro X Superlight 2 Wireless – jeszcze lepsza myszka dla graczy!

Logitech G, marka należąca do Logitech International, jest światowym liderem w dziedzinie sprzętu do gier komputerowych i konsolowych. Logitech G oferuje graczom wszystkich poziomów klawiatury, myszy, zestawy słuchawkowe, podkładki pod mysz i kontrolery – jest to możliwe dzięki innowacyjnemu wzornictwu, zaawansowanym technologiom i głębokiej pasji do gier. Firma Logitech International, założona w 1981 roku, z siedzibą w Lozannie w Szwajcarii, jest szwajcarską spółką publiczną notowaną na szwajcarskiej giełdzie SIX (LOGN) oraz na rynku Nasdaq Global Select Market (LOGI).

Podobno Logitech G Pro Wireless Lightspeed jest ulubionym i najlepszym wyborem profesjonalnych graczy. Głównie w świecie “strzelanek” pokroju Counter Strike. Myszka od Logitecha przez wielu została okraszona najlepszym wyborem przez wiele osób. Przeważająca część osób powtarza, że recenzowana myszka pasuje do wszystkich rozmiarów dłoni oraz z łatwością dostosuje się do prawie każdej pozycji użytkownika, a brak kabla potęguje ten efekt. Nie pozostaje nam nic jak tylko sprawdzić te ploteczki na podstawie najnowszej rewizji Logitech Pro X Superlight 2.

Na samym początku warto przedstawić dane techniczne Logitech Pro X Superlight 2 od samego producenta, abyśmy wiedzieli, z czym mamy do czynienia:

Dane:

 • Wysokość: 125,0 mm;
 • Szerokość: 63,5 mm;
 • Głębokość: 40,0 mm;
 • Masa: 60g;
 • Długość dołączonego kabla do ładowania: 1,80 m;
 • żywotność baterii do 95 godzin.

Śledzenie ruchu:

 • Czujnik: Hero 2;
 • Rozdzielczość: 100 – 32 000 dpi;
 • Brak wygładzania/przyśpieszenia/filtrowania;
 • Maks. przyśpieszenie: > 40g;
 • Maks. prędkość: > 500 IPS;
 • Raportowanie: 2000 Hz (0,5 ms);
 • Mikroprocesor: 32-bitowy ARM.

Jak przystało na produkt premium opakowanie Logitech Pro X Superlight 2 jest bardzo eleganckie, wykonane z wysokiej jakości tektury falistej, a do tego w kolorze czarnym. W środku oczywiście poza myszką odnajdziemy adapter usb lightspeed, przewód usb A do C (do ładowania i przesyłania danych, rozszerzenie adaptera, opcjonalna taśma zwiększająca przyczepność, opcjonalna przysłona ze stopkami z PTFE oraz standardowo instrukcję obsługi.

Logitech Pro X Superlight 2 Logitech Pro X Superlight 2 2 Logitech Pro X Superlight 2 3 Logitech Pro X Superlight 2 5 Logitech Pro X Superlight 2 6

Logitech Pro X Superlight 2 13

Myszka Pro X Superlight 2 ma jednakową powłokę jak starsze rodzeństwo. Do tego została pomalowana w czarny, matowy kolor. Można tutaj jednoznacznie stwierdzić, że mamy do czynienia z produktem premium o eleganckiej konstrukcji.

Logitech Pro X Superlight 2 7

Dzięki swojej prostej nieskomplikowanej konstrukcji bardzo łatwo się przyzwyczaić. To oznacza, że myszka jest odpowiednia dla wszystkich trzech chwytów: Palm, Claw i Fingertip. Myszka Logitech Pro X Superlight 2 została wyposażona w 5 przycisków: dwa główne, dwa boczne i jeden w postaci scrolla (+ jeden od spodu ale o tym później). Główne przyciski wyposażono w przełączniki Omron D2FC-F-7N (G1). Te po lewej stronie to Omron D2LS i można je wykorzystać do przełączania się między stronami, aczkolwiek oprogramowanie umożliwia nam zmianę przypisania oraz ustawienia makro.

Logitech Pro X Superlight 2 8

Producent nadal stosuje tą samą budowę myszki co wcześniejsze starsze rodzeństwo i tym samym guzik od DPI nadal znajduje się od spodu. Ma to na celu ograniczenie przypadkowego kliknięcia tegoż przycisku i zmianie DPI w najmniej oczekiwanym momencie. Pod spodem znajdziemy również przycisk aktywacji myszki. Do tego wszystkiego jest tam także schowek na odbiornik. Mysz została wyposażona w pięć ślizgaczy. Trzy mniejsze w tylnej części, jeden okalający soczewkę sensora oraz ostatni podłużny na przodzie myszki. Idąc za ciosem to pod spodem odnajdziemy również najnowszej generacji czujnik HERO 2 firmy Logitech G 25K, zapewnia jej najwyższą jakość, dokładność i szybkość reakcji.

Logitech Pro X Superlight 2 9 Logitech Pro X Superlight 2 10 Logitech Pro X Superlight 2 11

ZERKNIJ NA RECENZJĘ LOGITECH G PRO X2 WIRELESS!

Mimo tego, że jest to stała konstrukcja to wyposażona została w dwa dodatkowe przyciski. Tutaj już nie można przycisków przełożyć na drugą stronę jak to miało miejsce w poprzednich generacjach tejże myszki.

Podsumowanie recenzji Logitech Pro X Superlight 2

Odpowiadając na pytanie “Czy Logitech Pro X Superlight 2 to idealna myszka dla graczy?”. Moja odpowiedź brzmi: jest to idealna myszka dla graczy. Mamy do czynienia z bardzo prostą konstrukcją o gładkiej fakturze. Co jednocześnie sprawia wrażenie eleganckiej i pięknej myszy. Brak zbędnych przycisków, dziwnych przetłoczeń czy też miliona ledów na każdej płaszczyźnie sprawia, że tę myszkę z wielką chęcią polecę dla każdego.

Przeniesienie przycisku dpi na spód myszki to strzał w dziesiątkę. Po pierwsze osoby, które miały z tym problem będą mogły czuć się bezpieczniej. Po drugie konstrukcja myszki pozostaje nienaruszona przez wystające guziczki.

Logitech Pro X Superlight 2 12

Do tego wszystkiego myszka jest bezprzewodowa, więc po biurku nie pałęta się żaden kabel. Nie miałem żadnych problemów z przerywaniem łącza pomimo zastosowania wielu bezprzewodowych sprzętów m.in. klawiatura oraz słuchawki. Czy jest to komfortowe połączenie bezprzewodowe? Osobiście uważam, że tak, ale nie jestem w żaden sposób profesjonalnym graczem w FPS, który wychwyci różnicę w milisekundach między połączeniem przewodowym a bezprzewodowym. Chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać owej myszki jako przewodowej. Przecież mamy dołączony specjalnie wyprofilowany kabel. Takie rozwiązanie sprawia, że myszka staje się bardziej uniwersalna i dostosuje się do każdej sytuacji.

Minusem Logitech Pro X Superlight 2 może być cena (jak zawsze). W dniu pisania tego tekstu mysz kosztowała 799 PLN. Czy jest to wygórowana cena? Uważam, że tak bo w tej cenie dostajemy lekko odświeżony produkt z bardziej zaawansowanymi technologiami. Cena za jakiś czas zapewne spadnie i unormuje się do rynku.

Osoby, które posiadają poprzednią mysz nie powinny zaglądać na nową, odświeżoną wersję póki obecna mysz działa prawidłowo. Zmiany nie są na tyle istotne, aby przyniosły wymierne plusy wymiany na nowszy model.

Sprzęt w postaci myszki Logitech Pro X Superlight 2 do recenzji został dostarczony przez firmę Logitech lub firmę marketingową/PR’ową zajmującą się daną marką na rynku polskim. Portal Respawn.pl za tę recenzję nie przyjął gratyfikacji w żadnej formie. Firma nie miała żadnego wpływu na opinię wystawioną przez portal Respawn.pl oraz nie miała wpływu na autora niniejszej recenzji. Autor rozumiany jako redaktor portalu Respawn.pl