Respawn.pl

Logitech Yeti ORB – “kulka” dobrego mikrofonu?

Autor: Marcin Skrętkowicz

Dziś przetestujemy i sprawdzimy bardzo zaawansowany mikrofon Logitech Yeti Orb. Ten wysokiej klasy mikrofon do gier został zaprojektowany specjalnie dla osób streamujących oraz nagrywających filmy na YouTube. Wyróżnia się na tle konkurencji między innymi dzięki zastosowaniu technologii kapsuły pojemnościowej. 

Logitech Yeti ORB – “kulka” dobrego mikrofonu?

Logitech G, marka należąca do Logitech International, jest światowym liderem w dziedzinie sprzętu do gier komputerowych i konsolowych. Logitech G oferuje graczom wszystkich poziomów klawiatury, myszy, zestawy słuchawkowe, podkładki pod mysz i kontrolery – jest to możliwe dzięki innowacyjnemu wzornictwu, zaawansowanym technologiom i głębokiej pasji do gier. Firma Logitech International, założona w 1981 roku, z siedzibą w Lozannie w Szwajcarii, jest szwajcarską spółką publiczną notowaną na szwajcarskiej giełdzie SIX (LOGN) oraz na rynku Nasdaq Global Select Market (LOGI).

Przez wiele lat nazwa “Yeti” był synonimem legendarnych mikrofonów Blue. Obecnie jest to część firmy Logitech. Logitech Yeti GX reprezentuje najnowszy z bardzo długiej linii mikrofonów, po tym jak w zasadzie nic się nie pojawiło od submarki Blue w 2023 roku.

Specyfikacja techniczna Logitech Yeti Orb:

 • Typ: pojemnościowy;
 • Częstotliwość próbkowania: 24bit / 48KHz;
 • Wzór biegunowości: kardioidalny;
 • Pasmo przenoszenia: 70Hz – 20kHz;
 • Maks. SPL: 117 dB (THD 1% kHz);
 • Złącze: USB-C do USB-A;
 • Stosunek sygnału do szumu: 72 dB;
 • Podświetlenie: dwustrefowe RGB z Lightsync;
 • Masa: 230 g;
 • Wysokość: 196 mm;
 • Szerokość: 115 mm;
 • Głębokość: 115 mm;
 • Gwarancja: 24 miesiące.

Mikrofon przychodzi do nas w prostokątnym, małym opakowaniu wykonanym z kartonu. Na jego zewnętrznych stronach widzimy z jakim produktem mamy do czynienia wraz z najważniejszymi informacjami technicznymi. Po otwarciu pudełka w zasadzie wyjmujemy kolejny kartonik i mamy już nasz mikrofon. Z pozoru Logitech Yeti Orb wydaje się być w sam raz dla wielu ludzi. Jest to mały, lekki mikrofon biurkowy z podświetleniem RGB i z własnym stojakiem.

Logitech Yeti ORB 1 scaled

Logitech Yeti ORB 2 scaled

Logitech Yeti ORB 4 scaled

Nie ma co się oszukiwać ale wygląd bardzo przypomina mikrofon Blue Snowball, który debiutował ponad 8 lat temu. Oczywiście Logitech zastosował tu bardziej “gamingowy” wygląd. Zwłaszcza, że posiada wbudowane, w pełni konfigurowalne podświetlenie LED RGB. Rzeczywisty komponent mikrofonu jest dość kompaktowy – po prostu kulka i jest zawieszony na plastikowym stojaku biurkowym, który nie zajmuje zbyt wiele miejsca na biurku.

Logitech Yeti ORB 5 scaled

Logitech Yeti ORB 6 scaled

Logitech Yeti ORB 7 scaled

Yeti Orb ma dość prostą konstrukcję: jest to kula pokryta grafitowo-szarą siateczkową tkaniną zwartą czarną plastikową opaskę wokół środkowej części. W górnej części znajduje się logo Logitech G z efektem RGB, które jest ustawione, tak aby świecić w różnych kolorach w zależności od tego czy mikrofon nagrywa, czy też nie. Mikrofon przychodzi już zmontowany z czarnym plastikowym statywem. Port USB-C mikrofonu znajduje się z tyłu mikrofonu.

Dołączony stojak to prosta, solidna konstrukcja z matowego, czarnego plastiku. Podstawa ma możliwość obrotu o 360 stopni. Stojak mierzy około 108 mm, a mikrofon kolejne 89 mm. Co daje całkowitą wysokość 115 mm. Minusem jest brak możliwości regulacji. Chociaż posiada na zmianę kąta ale to nie jest to.

Logitech Yeti ORB 8 scaled

Logitech Yeti ORB 9 scaled

Yeti Orb nie ma żadnych elementów sterujących ani portów na mikrofonie. Nie jest to strasznie zaskakujące, biorąc pod uwagę cenę mikrofonu i ogólną prostotę konstrukcji, ale byłoby miło móc wyciszyć mikrofon bez oprogramowania.

Yeti Orb to mikrofon pojemnościowy z jednokierunkową (kardioidalną) charakterystyką kierunkową. Nagrywa dźwięk z częstotliwością 24 bity / 48 kHz i ma pasmo przenoszenia 70 Hz – 20 kHz – szerokie ale nie tak szerokie jak standardowe 20 Hz – 20 kHz, które można znaleźć w większości mikrofonów do gier. Yeti Orb wypadł bardzo dobrze jak na swój przedział cenowy, a jego “praca” po wyjęciu z pudełka była szczególnie imponująca. Wokale brzmiały stosunkowo ciepło, a mikrofon wykonał dobrą robotę, utrzymując wyskakujące spółgłoski zwarte i syczące dźwięki do minimum i to bez zainstalowanego oprogramowania. Tak więc, jeśli szukasz dosłownie mikrofonu typu plug-and-play, to jest to.

ZERKNIJ NA RECENZJĘ MIKROFONU LOGITECH YETI GX!

Podsumowanie Logitech Yeti Orb

Jeśli szukasz świetnie brzmiącego mikrofonu, który możesz po prostu podłączyć do komputera i zacząć używać, Logitech Yeti Orb jest bardzo dobrą opcją. Jest niezwykle prosty w konfiguracji i obsłudze, a jego dźwięk jest bardzo, bardzo dobry bez żadnego oprogramowania lub dostosowywania ustawień. Będziesz musiał być dość blisko mikrofonu, aby uzyskać z niego najlepszy dźwięk, ale odległość nie powinna stanowić problemu w większości konfiguracji. Yeti Orb to świetny wybór dla tych, którzy chcą kupić swój pierwszy samodzielny mikrofon USB do gier lub streamingu.

Jeśli jesteś kimś więcej niż tylko zwykłym graczem / streamerem / uczestnikiem spotkań i chcesz ulepszyć swoją konfigurację, Yeti Orb będzie prawdopodobnie zbyt prosty, ponieważ ma tylko jedną charakterystykę kierunkową i nie ma portów ani elementów sterujących na mikrofonie. Brzmi świetnie jak na swoją cenę 310 PLN.

Sprzęt w postaci mikrofonu Logitech Yeti ORB do recenzji został dostarczony przez firmę Logitech lub firmę marketingową/PR’ową zajmującą się daną marką na rynku polskim. Portal Respawn.pl za tę recenzję nie przyjął gratyfikacji w żadnej formie. Firma nie miała żadnego wpływu na opinię wystawioną przez portal Respawn.pl oraz nie miała wpływu na autora niniejszej recenzji. Autor rozumiany jako redaktor portalu Respawn.pl