Respawn.pl

los kogutos czy BIG? Pora na półfinał CCT North Europe Series 7

Autor: Krzysztof Sarna

Przed los kogutos wielki dzień. A jak wielki? To wszystko zależy tylko i wyłącznie od samych zawodników, którzy rozegrają dziś półfinał CCT North Europe Series 7. Oponentem zespołu z Polski będzie BIG. W razie ewentualnego zwycięstwa Biało-Czerwoni rozegrają jeszcze dzisiejszego wieczoru wielki finał tychże rozgrywek.

los kogutos przed wielką szansą

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że ostatnie dwa dni w wykonaniu “Kogutów” były świetne, kapitalne, wyśmienite. Przymiotników oczywiście znalazłoby się jeszcze więcej, ale nie w tym rzecz. Tomasz “tomiko” Uroda i jego koledzy pokonali najpierw Apeks w 1/8 finału, a następnie SINNERS w ćwierćfinale. Teraz nadejdzie czas na kolejnego rywala z wyższej półki, czyli BIG.

Organizacja z Niemiec zajmuje aktualnie 24. pozycję w światowym rankingu HLTV. Podopieczni Fatiha “goba b” Dayika w rozgrywkach CCT North Europe Series 7 wygrali z Endpoint oraz SAW. W obu tych spotkaniach triumfowali dopiero po trzeciej mapie. W minionych dniach niemiecko-polski kolektyw odpadł w ćwierćfinale CCT East Europe Series 1 po meczu z niżej notowanym Space. Mateusz “mantuu” Wilczewski i spółka nie poradzili sobie także w pierwszych otwartych kwalifikacjach do IEM Sydney, gdzie także dotarli tylko do półfinału. Lepsze w meczu BO1 okazało się Victory Zigzag, zajmujące 80. lokatę w światowym notowaniu HLTV. Bezsprzecznie zatem 24. siła świata będzie chciała dziś wygrać nie tylko półfinał przeciwko Polakom, ale także i finał, który zostanie rozegrany również dzisiaj. 

CZYTAJ TAKŻE: Wykasuj swoje dane z internetu, czyli Incogni

Z kolei Polacy sprawiają wrażenie tych, którzy nic nie muszą, a jedynie mogą. Karol “Enzo” Lasota i spółka prezentują się, jakby bawili się Counter-Strikiem i to sprawiało im przyjemność. Trzeba sobie jednak otwarcie powiedzieć, że pojedynek z BIG będzie należał do tego z kategorii trudnych. Faworytem jest organizacja zza naszej zachodniej granicy, ale skoro los kogutos w ostatnich dniach zaskakiwało, to czemu miałoby nie powtórzyć tej sztuki także tego dnia?

Harmonogram niedzielnych spotkań CCT North Europe Series 7 prezentuje się następująco:

13:00 | los kogutos vs. BIG – BO3 [Transmisja]

16:00 | Monte vs. Bad News Eagles – BO3

19:00 | Finał – BO3