Respawn.pl

los kogutos o krok od play-offów Thunderpick World Championship

Autor: Krzysztof Sarna

Nowy tydzień rozpoczął się całkiem nieźle dla polskich drużyn. W poniedziałek ekipy znad Wisły wygrały dwa z trzech spotkań. Szczególnie cenne było zwycięstwo los kogutos, które jest o krok gry w fazie play-off Thunderpick World Championship. 

los kogutos o krok od etapu pucharowego Thunderpick World Championship

los kogutos w pierwszym z dwóch meczów fazy Play-In turnieju ThunderPick World Championship pokonało kansigT 2:0. Ekipa z Polski rozegrała solidne spotkanie, które rozpoczęło się od Overpassa wybranego przez Szwedów. “Koguty” zaprezentowały świetną kontrolę mapy, grając w obronie i wygrywając pierwszą część zawodów 11:4. Zmiana stron jednak doprowadziła do zmiany w polu wspomnianej kontroli, przez co to zespół ze Skandynawii doprowadził do remisu (13:13). W decydujących momentach biało-czerwoni nie zawiedli i postawili kropkę nad “i”. Na Vertigo Tomasz “tomiko” Uroda i jego koledzy prezentowali się o wiele lepiej, ponieważ przytrafił im się tylko jeden przestój. Świetnie lk grało w ataku, co tylko potwierdza rezultat 10:5. Chwilę później rytm złapało knasigT, które traciło jedno oczko (9:10, 10:11). Na więcej Polacy sobie nie pozwolili i zapisali na swoje konto pięć punktów z rzędu. W meczu o awans do fazy play-off lk zmierzy się z Looking4Org.

CZYTAJ TAKŻE: Jak zwiększyć FPS w CS2? Najlepsze ustawienia!

Z Looking4Org, z którym przegrało dzisiejszego wieczoru PGE Turów Zgorzelec. Organizacja z Dolnego Śląska nie miała przesadnie czego szukać w starciu z francuskim zespołem. Ekipa znad Sekwany zawiesiła poprzeczkę na tyle wysoko, że wygrała Inferno do siedmiu, a Anubisa jeszcze wyżej, bo aż do pięciu. 

CZYTAJ TAKŻE: Koniec passy Kasix! Angela35 najlepsza wśród pań na Twitchu w sierpniu

Dobrze rozpoczęło swoje występy w dziesiątym sezonie European Pro League Singularity. Wojciech “Prism” Zięba i jego koledzy stoczyli pełnowymiarową batalię z Espionage na otwarcie grupy D. Polacy ulegli na Mirage’u do sześciu, ale później wzięli sprawy w swoje ręce. Ciekawy był Overpass, ponieważ ten, kto grał w defensywie, ten punktował. Najpierw to Singularity wygrywało 13:2, by remisować finalnie 14:14. W tym momencie Rodacy jakby dopiero weszli na serwer, przeprowadzili dwa kapitalne ataki i tym samym wygrali Overpassa. Na Ancient z kolei pierwsza część to wyrównana gra obu zespołów, z minimalnym prowadzeniem Duńczyków. O wiele lepszą obronę zaprezentowali gracze Singularity, którzy wygrali 16:11. W meczu zwycięzców grupy D i zarazem o awans do fazy play-off 112. ekipa rankingu HLTV zagra przeciwko szwedzkiemu EYEBALLERS.

Poniedziałkowe wyniki polskich formacji prezentują się następująco:

los kogutos 2:0 knasigT – Overpass 16:13, Vertigo 16:10

Singularity 2:0 Espionage –  Mirage 6:16, Overpass 16:14, Ancient 16:11

PGE Turów Zgorzelec 2:0 Looking4Org – Inferno 7:16, Anubis 5:16