Respawn.pl

Luminosity vs G2: zapowiedź finału ESL Pro League S3!

Autor: Sergiusz Lelakowski

Faza pucharowa ESL Pro League S3 powoli dobiega końca. Dziś o 18:00 w wielkim finale o główną nagrodę 200 tys. dolarów zmierzą się Luminosity Gaming i G2 Esports.

Turniej mający miejsce w The O2 w Londynie jest — przypomnijmy — podsumowaniem rozgrywek online w ramach ESL Pro League S3, skąd po 4 europejskie i amerykańskie drużyny zakwalifikowały się na LAN-owe finały.

W finale zmierzą się brazylijskie Luminosity Gaming i francuskie G2 Esports. Brazylijczycy od początku byli faworytami tego turnieju, biorąc pod uwagę ich ostatnią niesamowitą formę i zwycięstwa w ważnych turniejach, takich jak Major MLG Columbus czy DreamHack Austin. Dodatkowym potwierdzeniem ich dyspozycji do wygrywania meczy był wczorajszy półfinał z Ninjas in Pyjamas, gdzie FalleN i spółka zwyciężyli ze Szwedami 2:1.

Tego samego nie można powiedzieć o ekipie ScreaMa i jego francuskich kolegów. Do turnieju zakwalifikowali się rzutem na taśmę, a zadecydowała o tym przewaga wygranych rund nad Natus Vincere, którzy mieli tyle samo punktów w lidze. Zaskoczeniem było wygranie przez nich w grupie Luminosity Gaming, z którymi ponownie spotkają się dzisiaj, a następnie bez większych problemów z kanadyjskim OpTic Gaming.

Wygrany półfinał G2 z fnatic nie powinien już nikogo zaskakiwać, biorąc pod uwagę dalszy brak Olofmeistera, który wciąż ma problemy z ręką. W jego miejsce Szwedzi zagrali z wentonem, który ostatecznie zamykał tabelę.

Biorąc pod uwagę świetną dyspozycję zarówno Luminosity Gaming jak i G2 Esports, dziś wieczorem możemy się spodziewać bardzo wyrównanej walki. Co prawda w statystykach i u bukmacherów faworytem wciąż pozostają Brazylijczycy, ale po tym, co G2 pokazali w poprzednich meczach, na pewno nie są przeciwnikiem, którego można zlekceważyć.

Finał ESL Pro League S3 rozpocznie się planowo dziś wieczorem o 18:00. Zwycięska drużyna zgarnia 200 tys. dolarów, z kolei dla drugiego finalisty przeznaczono sumę 90 tys. dolarów. Mecz z polskim komentarzem Macieja „Morgena” Żuchowskiego i Kuby „KubiKa” Kubiaka będzie dostępny na oficjalnym kanale ESL na Twitchu.