Respawn.pl

Mamy pierwszą niespodziankę na europejskim RMR! MOUZ przegrywa pierwszy mecz!

Autor: Maks Bartosik

No i wystartowali! O 11:00 rozpoczęły się pierwsze dwa mecze europejskiego turnieju RMR. W grupie A zmagania rozpoczęliśmy od meczów Virtus.Pro – SAW oraz MOUZ – B8.

Virtus.pro – SAW

Pierwsze dwa spotkania w grupie A europejskiego RMR już za nami. W pierwszym meczu triumfatorzy poprzedniego Majora w Rio – Virtus.pro, mierzyli się z portugalskim SAW. Spotkanie rozgrywane było na mapie Ancient, a rosyjska formacja rozpoczynała po stronie broniącej. FL1T i spółka weszli w mecz z małymi problemami, bowiem to Portugalczycy wyszli na trzyrundowe prowadzenie. Rosjanie jednak szybko złapali swój rytm i odpowiedzieli wygraniem aż dziewięciu rund z rzędu. SAW było w stanie odpowiedzieć tylko jednym zdobytym punktem i do przerwy Virtus.pro prowadziło 11:4.

Druga pistoletówka również wpadła na konto portugalskiego składu, co pozwoliło Mutirisowi i spółce rozpocząć powrót do spotkania. Ten jednak długo nie potrwał, bowiem już w trzeciej rundzie Rosjanie przełamali defensywę SAW, a po chwili powtórzyli to jeszcze dwa razy i prowadzili już 14:6. Portugalczycy byli w stanie jeszcze zdobyć trzy punkty, ale potem Virtus.Pro zgarnęło dwie rundy i zakończyło mecz wynikiem 16:9.

MOUZ  – B8

W drugim meczu MOUZ mierzyło się z ukraińskim B8, a spotkanie te również rozgrywane było na mapie Ancient. Europejski skład rozpoczął go po stronie broniącej, która nie poszła Dexterowi i spółce najlepiej. Ukraińska formacja od początku bez problemów przebijała się przez defensywę MOUZ, wychodząc w pewnym momencie na prowadzenie 7:2. Ostatecznie MOUZ zdołało utrzymać pięciorundową stratę do końca pierwszej części mapy i do przerwy mieliśmy wynik 10:5 dla B8.

Po przejściu do ofensywy MOUZ zgarnęło rundę pistoletową, a także trzy kolejne punkty i zbliżyło się do rywali na zaledwie jedno oczko. W kolejnej rundzie zespół dowodzony przez Dextera nie poradził sobie z forcem ukraińskiej drużyny i zamiast wyrównania, B8 odskoczyło na dwa punkty. Jak się później okazało, runda ta miała ogromny wpływ na dalsze losy tego spotkania, bowiem Ukraińcy poszli za ciosem i wygrali kolejne trzy rundy, wychodząc na prowadzenie 14:9. MOUZ nie było w stanie odpowiedzieć w żaden sposób i po chwili B8 cieszyło się z wygrania pierwszego spotkania na RMR wynikiem 16:9.

Więcej informacji o BLAST.tv Europe RMR A znajdziecie w naszej specjalnej relacji.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań europejskich turniejów RMR będzie można oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Brak opisu.

Partnerami polskiej transmisji BLAST.tv Major Paris są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje turniejów RMR skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych casterów: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Radek ‘Mad1’ Florkowski, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec, Mikołaj ‘URF’ Palimąka, Sebasian ‘Divox’ Mazek, Jakub ‘Swelder’ Grzegorski oraz Sławomir ‘Troglodyta’ Bąk.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.