Respawn.pl

Mamy pierwszego Polaka na Majorze w Paryżu!

Autor: Michał Maćkowski
siuhy

Mamy pierwszego Polaka na Majorze w Paryżu. Kamil “Siuhy” Szkaradek dzięki zwycięstwu nad Falcons z bilansem 3-1 zdołał awansować na najważniejszy turniej dla graczy CS:GO. 

Polscy kibice mogą już świętować, bowiem mamy pierwszego Polaka na ostatnim Majorze w CS:GO. GamerLegion w składzie z Kamilem “Siuhym” Szkaradkiem z bilansem 3-1 zapewniło sobie bilet do Paryża.

Siuhy zagra na Blast.tv Paris Major 2023

GamerLegion spisało się prawie że doskonale na trwającym europejskim RMR. Zespół Polaka nie miał najlepszego startu, bo przegrał z Apeks. To jednak porażka w pierwszym meczu bardzo motywacyjnie podziałała na ekipę Kamila “Siuhego” Szkaradka, która w kolejnych spotkaniach pokonała 1WIN i OG.

O bezpośredni awans do fazy legend, GamerLegion musiało wygrać z Falcons. Francuzi postawili spory opór międzynarodowej formacji,  jednak udało się wygrać pierwszą mapę wynikiem 16:14. To jednak rywalizacja nadal była bardzo zacięta i Falcons zdołało odpowiedzieć na wybranym przez rywali Inferno, wygrywając je 16:12. Na ostatniej, decydującej planszy GamerLegion nie dało rywalom już żadnych szans i wygrało 16:8.

GamerLegion vs Falcons – 2:1

  • Overpass – 16:14
  • Inferno – 12:16
  • Mirage – 16:8

Kamil “Siuhy” Szkaradek jako pierwszy z Polaków zapewnił sobie awans na Majora i to na dodatek do drugiej fazy – Legend. W walce w grupie A europejskiego RMR jest jeszcze Karol “rallen” Rodowicz oraz Maciej “F1KU” Miklas.

Więcej informacji o BLAST.tv Europe RMR A znajdziecie w naszej specjalnej relacji.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań europejskich turniejów RMR będzie można oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Brak opisu.

Partnerami polskiej transmisji BLAST.tv Major Paris są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje turniejów RMR skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych casterów: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Radek ‘Mad1’ Florkowski, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec, Mikołaj ‘URF’ Palimąka, Sebasian ‘Divox’ Mazek, Jakub ‘Swelder’ Grzegorski oraz Sławomir ‘Troglodyta’ Bąk.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.