Respawn.pl

mantuu, kRaSnaL, dycha i siuhy – startuje grupa B 18. sezonu ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna

Po dwóch dniach przerwy od rozgrywek osiemnastego sezonu ESL pro League czas do nich powrócić. Najbliższe dni zapowiadają się ciekawie, ponieważ na polu bitwy ujrzymy łącznie czterech Polaków. Mateusz “mantuu” Wilczewski, Szymon “kRaSnaL” Mrozek, Paweł “dycha” Dycha oraz Kamil “siuhy’ Szkaradek będą walczyć wraz ze swoimi drużynowymi kolegami o awans do fazy play-off.

mantuu, kRaSnaL, dycha i siuhy zaczynają walkę o awans do play-offów EPL-a

W pierwszym dniu zmagań grupy B będziemy obserwować cztery spotkania. Tak więc w akcji zaprezentuje się każda z drużyn przytoczonego zbioru B. Jednocześnie o danej godzinie rozgrywać się będą dwa pojedynki. 

CZYTAJ TAKŻE: Jak zwiększyć FPS w CS2? Najlepsze ustawienia!

Walka o fazę play-off w drugiej grupie osiemnastego sezonu ESL Pro League rozpocznie się o godzinie 16:00. Wówczas w akcji obserwować będzie reprezentantów BIG oraz Monte, a także Heroic i Rooster. W tym pierwszym starciu polskich akcentów brakować nie będzie, ponieważ po jednej stronie stanie Mateusz “mantuu” Wilczewski, a po drugiej Szymon “kRaSnaL” Mrozek. Wyżej, bo na czternastej pozycji znajduje się ekipa Mrozka, podczas gdy niemiecka organizacja jest na 22. posadzie. Mimo tego bilans ostatnich spotkań przemawia na korzyść mantuu i jego kolegów, którzy 27 sierpnia wygrali 2:0 podczas CCT North Europe Series #7, a także 10 marca 2:1 w ramach Elisa Invitational Winter. W zamkniętych kwalifikacjach do IEM Brazil lepsza okazała się ukraińska organizacja. 

Kolejne dwie potyczki będą mieć miejsce o godzinie 19:30. W jednej z nich ENCE zagra z Evil Geniuses. Tak więc Paweł “dycha” Dycha i spółka zagrają z nieustannie słabo prezentującym się EG. Po wakacyjnej przerwie EG uległo M80 w finale otwartych kwalifikacji do IEM Sydney. Podobnie zresztą było w drugiej turze. Tym razem 40. ekipa globu przegrała z Forsaken. Dla “Ośmiornic”, które aktualnie są oceniane na czwartą siłę globu, spotkanie to powinno być przebieżką. Ewentualna trzecia mapa może stanowić zaskoczenie. 

CZYTAJ TAKŻE: Koniec passy Kasix! Angela35 najlepsza wśród pań na Twitchu w sierpniu

W dodatku na serwerze zamelduje się Kamil “siuhy” Szkaradek wraz ze swoimi kompanami z MOUZ. Ich pierwszym przeciwnikiem w osiemnastym sezonie CS-owej Ligi Mistrzów będzie MIBR. Dla “Myszy” powinno być to tak samo łatwe zadanie, jak dla ENCE. Niemiecka organizacja ma za sobą Thunderpick World Championship Series 1. Podopieczni Dennis “sycrone’a” Nielsena wygrali całe rozgrywki, pokonując w finale BIG. Jeśli natomiast chodzi o Brazylijczyków, to ci odpadli z Gamers8 po porażce z Teamem Vitality. Na początku sierpnia formacja z Kraju Kawy brała udział w CCT Online Finals, ale zajęła 5-6. miejsce po tym, jak przegrała z Aurorą. 

Harmonogram środowych spotkań grupy B osiemnastego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

16:00 | BIG vs. Monte – BO3 [Transmisja]

16:00 | Heroic vs. Rooster – BO3 [Transmisja]

19:30 | Evil Geniuses vs. ENCE – BO3 [Transmisja]

19:30 | MOUZ vs. MIBR – BO3 [Transmisja]