Respawn.pl

Maraton środowych spotkań polskich drużyn

Autor: Krzysztof Sarna

Środa będzie zdecydowanie należeć do pracowitych dni polskich formacji. Łącznie z ich udziałem na arenie międzynarodowej zostanie dziś rozegranych aż sześć spotkań. W dwóch z nich ujrzymy reprezentantów los kogutos.

Pracowita środa polskich drużyn

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy od dwóch występów los kogutos. Pierwszy z nich będzie miał miejsce w ramach CCT East Europe Series 2. “Koguty” w tych rozgrywkach rozpoczynają fazę play-off, a konkretnie zagrają w 1/8 finału przeciwko Bad News Eagles. Jest to ekipa trochę wyżej notowana w światowym rankingu HLTV. Zwycięzca tej konfrontacji zmierzy się w ćwierćfinale z wygranym pary 00NATION vs. Sprout. Drugie starcie lk będzie miało miejsce natomiast w ćwierćfinale górnej drabinki 46. sezonu ESEA Advanced. W przypadku tych zawodów to Polacy są stawiani w roli faworyta. W ewentualnym półfinale drabinki wygranych Tomasz “tomiko” Uroda i spółka podejmą wygranego meczu Singularity vs. Endpoint. Ten mecz z udziałem biało-czerwonych zostanie rozegrany dziś, o godz. 20:30.

CZYTAJ TAKŻE: 9INE wypada z najlepszej dwudziestki rankingu HLTV

Warto jeszcze zostać przy fazie play-off 46 rozgrywek ESEA Advanced, bowiem to wokół tych zmagań skupiać się będzie środa w wykonaniu polskich ekip. Na serwerach tego turnieju pokażą się dzisiaj także gracze Anonymo Esports, którzy spotkają się z estońskim sYnck w dolnej drabince. “Anonimowi”’ nie mogą już sobie pozwolić na żadną przegraną, w innym wypadku odpadną z walki o ESL Challenger League. Gdyby tego było mało, ThunderFLash zagra z MOUZ NXT, również w 1. rundzie drabinki przegranych.

CZYTAJ TAKŻE: Faza grupowa ESL Pro League w liczbach

O godzinie 21:00 ujrzymy także Pompa Team. Organizacja Szymona “IsAmU” Kasprzyka rozegra pierwsze starcie w fazie play-off CCT East Europe Series 2. Już na sam start Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego i spółkę czeka wymagający przeciwnik, 1WIN. Rosjanie plasują się aktualnie na 26. miejscu w światowym rankingu HLTV. Nie pozostaje żaden cień wątpliwości, że to oni są faworytem dzisiejszych zawodów. Podopieczni Adriana “imd” Piepera jednak radzą sobie dobrze, a spotkanie z drużyną z TOP30 pomoże sprawdzić nie tylko formę Polaków, ale także to, czy są gotowi do nawiązania realnej walki z ekipami z zaszczytnego grona.

Harmonogram środowych spotkań polskich formacji prezentuje się następująco:

12:00 | los kogutos vs. Bad News Eagles – BO3 [Transmisja]

17:00 | los kogutos vs. BIG Academy – BO3 [Transmisja]

17:00 | Anonymo Esports vs. sYnck – BO3 [Transmisja]

20:30 | Singularity vs. Endpoint – BO3 [Transmisja]

20:30 | ThunderFlash vs. MOUZ NXT – BO3 [Transmisja]

21:00 | Pompa Team vs. 1WIN – BO3 [Transmisja]