Marazmu ciąg dalszy – ENCE odpada z walki o Thunderpick World Championship 2024

Autor: Maks Bartosik
ENCE

W piątkowe popołudnie fani polskiego CS2 mogli uraczyć się spotkaniem pomiędzy ENCE i AMKAL. Rywalizacja toczyła się w ramach zamkniętych kwalifikacji do Thunderpick World Championship 2024.

Po pokonaniu w polskich derbach Enterprise 2:1, ENCE czekało kolejne spotkanie w ramach Thunderpick World Championship 2024. Polska formacja dzisiaj podejmowała rosyjskie AMKAL, które wcześniej wyeliminowało Guild Eagles. Spotkanie było rozgrywane w formacie Best Of Three – AMKAL wybrało Overpassa, ENCE Nuke’a, a decydującą mapą miał być Mirage.

Overpass (pick AMKAL)

Overpassa Polacy rozpoczęli w fatalnym stylu, przegrywając na start 1-8 po stronie antyterrorystów. Do przerwy udało się zmniejszyć stratę o jeden punkt i finalnie AMKAL prowadziło 10:2. Po zmianie stron jednak polski skład spróbował wrócić do spotkania, co prawie im się udało. W pewnym momencie było już 9:10 i do wyrównania brakowało naprawdę niewiele, ale wtedy AMKAL się przebudziło i zagwarantowało sobie trzy punkty meczowe. ENCE nie złożyło broni i do końca walczyło o dogrywkę, jednak finalnie Polacy przegrali 11:13…

Nuke (pick ENCE)

Początek wybranego przez ENCE Nuke był odwrotnością pierwszej mapy. Polacy grając w ofensywie wyszli na prowadzenie 6:0, które po chwili podwyższyli do 8:1. W końcówce pierwszej połowy AMKAL zdołało jednak urwać trzy punkty i zmniejszyć stratę do czterech oczek.

Po zmianie stron Rosjanie dalej odrabiali straty i po chwili było już tylko 8:7 dla ENCE. Dopiero wtedy Hades i spółka zdołali zdobyć punkt, jednak kolejne dwie rundy wpadły już na konto Rosjan. ENCE jeszcze raz odpowiedziało zdobyciem jednej rundy, a pozostałe cztery punkty wpadły na konto AMKAL, które wygrało 13:10 i wyrzuciło Polaków za burtę turnieju.