Respawn.pl

Strona główna » Masters znowu nie dla Acend. Polacy odpadają z turnieju Challengers

Masters znowu nie dla Acend. Polacy odpadają z turnieju Challengers

Autor: Aleksander Kurcoń

2022 zdecydowanie nie należy do Acend. Drużyna posiada tytuł mistrza świata, ale ominie już drugi turniej Masters. Wszystko przez nieudane rozgrywki EMEA Stage 2: Challengers.

Faza play-off to duże rozczarowanie dla Acend. Ekipa starxo i zeeka najpierw przegrała w pierwszym meczu z M3 Champions – byłym składem Gambit – przez co spadła do drabinki przegranych. Tam z kolei uległa FunPlus Phoenix po wyrównanym meczu wynikiem 1:2.

Spotkanie zaczęło się wyśmienicie dla Acend – od zwycięstwa na Haven 13:3. Perspektywy na dalszą część były idealnie, w końcu druga mapa – Icebox – była wyborem starxo i reszty. Po słabej drugiej połówce ostatecznie górą byli przeciwnicy. Trzecia mapa – Breeze – była już szybką egzekucją Acend ze strony FPX.

CZYTAJ TAKŻE: Drama w Valorancie. Polski gracz oskarżony przez byłą dziewczynę, zareagowała organizacja

Tym samym aktualni mistrzowie świata nie jadą na drugą, bardzo ważną imprezę w tym roku. Najpierw była to pierwsza edycja Masters, teraz z kolei Masters 2 rozgrywane w Kopenhadze. Niestety zmiany personalne nie zadziałały tak, jak liczyli na to kibice. Acend wciąż znajduje się w kryzysie, a do formy z grudnia 2021 nadal długa droga. Miejmy nadzieję, że jednak ekipa z Polakami na pokładzie wkrótce znajdzie rozwiązanie i jeszcze wróci na szczyt.

Europę na Masters 2 będzie reprezentować łącznie trzy drużyny. Dwie już znamy – to Guild Esports i Fnatic. Trzeci reprezentant zostanie wyłoniony 24 czerwca z dwójki FunPlus Phoenix – M3 Champions.