Respawn.pl

MIBR skompletowane! Na pokładzie duet FURII Esports

Autor: Marcin Kapusta

MIBR zakończyło kompletowanie swojego składu CS:GO. Pozostałe dwa wakaty wypełnili dotychczasowi reprezentanci FURII Esports!

Trzy dni temu (tj. 27 czerwca) portal Dust2.br ujawnił, że zarząd MIBR prowadzi zaawansowane negocjacje z Rafaelem “saffee” Costą oraz Andre “dropem” Abreu. Wczoraj FURIA Esports oficjalnie zakończyła współpracę ze wspomnianym duetem, a dzisiaj potwierdzono ich transfer do MIBR-u. Tym samym wypełnili wakaty pozostawione przez Henrique’a “HEN1-ego” Telesa oraz Matheusa “Tuurtle’a” Anhaia, którzy w ostatnim czasie wylądowali na ławce rezerwowych.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę reprezentować ten legendarny tag brazylijskiego i światowego esportu. Ekscytuję się pracą z tymi wszystkimi ludźmi, w tym z kilkoma starymi przyjaciółmi. Możecie być pewni, że pracy, poświęcenia i wytrwałości nie zabraknie! Do zobaczenie wkrótce na serwerze.” – ogłosił saffee.

Transfer na linii FURIA – MIBR

W ostatnim czasie stworzyliśmy silną strukturę, starając się doceniać przede wszystkim poświęcenie i dyscyplinę. Drop i saffee idealnie wpasowują się w nasz profil. Dla mnie głównym powodem tej zmiany jest posiadanie w zespole dwóch graczy, którzy od pewnego czasu rywalizowali na najwyższym poziomie. Młodzi adepci, tacy jak brnz4n i insani, w połączeniu z cennym doświadczeniem to świetna mieszanka, pozwalająca na dalszy rozwój.” – oświadczył trener strategiczny brazylijskiej organizacji, Renato “nak” Nakano. “Mówiąc trochę o naszych zmianach, zawsze staramy się iść naprzód i osiągać lepsze wyniki. Posiadanie dropa i saffee w zespole było po prostu szansą rynkową, która nie mogła przejść koło nosa.” – wtórował mu główny szkoleniowiec sekcji CS:GO, Bruno “BIT” Fukuda Lima.

Reprezentanci brazylijskiej organizacji zadebiutują w nowym zestawieniu 14 sierpnia. Wówczas rozpoczną zmagania w ramach turnieju arabskiego Gamers8 z milionem dolarów w puli nagród. Oprócz MIBR-u, w akcji zobaczymy m.in. Heroic, Vitality, FaZe czy G2 Esports. Warto nadmienić, że przed wylotem do Rijadu saffee i spółka odbędą bootcamp w Europie w celu lepszego zgrania przed nadchodzącym sezonem.

Nowy skład MIBR wygląda następująco:

  • Brazil Breno “brnz4n” Poletto
  • Brazil Felipe “insani” Yuji
  • Brazil Raphael “exit” Lacerda
  • Brazil Andre “drop” Abreu
  • Brazil Rafael “saffee” Costa
  • Brazil Bruno “BIT” Fukuda Lima (trener)