Respawn.pl

MICHU i ekipa awansują na Major w Sztokholmie!

Autor: Filip Woszczek

Finał rozgrywek dla EXTREMUM oraz Evil Geniuses rozegrał się w postaci walki o piąte miejsce na IEM Fall. I to nie byle jakie piąte miejsce, ponieważ stawką był ostatni ze slotów na tegorocznym Majorze w Sztokholmie. MICHU i spółka pokazali się z nieco lepszej strony niż rywale, pokonując ich po trzech mapach.

Pierwszą mapą był Nuke, czyli wybór EXTREMUM, który paradoksalnie rozegrał się na korzyść Evil Geniuses, które po CT zgarnęło aż jedenaście rund. Strona terrorystów była dla nich formalnością, szybko przenosząc spotkanie na swój pick – Mirage.

Tam dobry początek zaliczyli rywale, inkasując kilka rund z rzędu. Zespół EG zdążył jeszcze nazbierać tyle rund w pierwszej połówce, by wyprzedzić EXTREMUM i dać sobie dobry start jako antyterroryści w dalszej części. Strona atakująca ekipy AZR’a okazała się jednak zbyt mocna na zespół Polaka.

Potyczka miała więc rozegrać się na Inferno, gdzie Evil Geniuses wyglądało na szczebel wyżej niż przeciwnicy, inkasując osiem rund po stronie terro. Jako CT zaprezentowali nieskazitelną połówkę, zdobywając brakujące osiem rund pod rząd.

eg21extremum 1
Evil GeniusesIEM Fall NA 2021EXTREMUM
16 – Nuke – 6pick
pick13 – Mirage – 16
16 – Inferno – 7

Zwycięstwo EG w tym meczu oznacza, że na tegorocznym, długo wyczekiwanym Majorze zobaczymy trzech polaków – MICHU, oraz Dycha i hades z ENCE. To jeszcze nie koniec rozgrywek w IEM Fall, ponieważ nadal dwójka polskich zawodników z ENCE powalczy w finale IEM Fall przeciwko NiP o dodatkową nagrodę pieniężną. Ich starcie będzie można obejrzeć dzisiaj o godzinie 17:00 na kanale ESL.

Po więcej informacji o IEM Fall NA zapraszamy do dedykowanej relacji.

https://twitter.com/MICHUcs_go/status/1447014437764882432