Respawn.pl

Military Conflict: Vietnam – powstała nowa gra podobna do CS:GO na silniku Source!

Autor: Michał Maćkowski
Military Conflict: Vietnam. CS:GO

Tego mało kto się spodziewał, jednak oficjalnie na Steam pojawiła się nowa gra oparta na kodzie źródłowym CS:GO. Mowa tutaj o strzelance nieco podobnej do popularnego FPS od Valve – Military Conflict: Vietnam

CS:GO to gra wręcz nieśmiertelna, w którą będziemy grać jeszcze przez najbliższe kilka lat. Jednak takiego ruchu ze strony Valve mało kto się spodziewał, bo firma Gabe Newell pozwoliła użyć kodu źródłowego zewnętrznej firmie do nowej gry, która niedawno miała swoją premierę. Mowa tutaj o Military Conflict: Vietnam.

Military Conflict: Vietnam, czyli gra podobna do CS:GO

Oficjalnie 16 grudnia na Steam zadebiutował nowy tytuł o nazwie Military Conflict: Vietnam. Nie byłoby w tym nic dziwnego, bowiem na platformie praktycznie codziennie debiutują nowe gry, jednak produkcja Dustfade ma pewien aspekt, którzy może nieco szokować. Gra bowiem uzyskała oficjalnym dostęp do kodu źródłowego CS:GO i to właśnie na nim w dużej mierze opiera się cały tytuł.

Military Conflict: Vietnam jak możemy przeczytać na Steam, to intensywna, szybka i zabawna strzelanka pierwszoosobowa, która przenosi nas w okres wojny w Wietnamie. Producenci postanowili wykorzystać kod źródłowy CS:GO, ulepszyć silnik i wyprodukować własny tytuł.

Przeczytaj więcej – Zmiany na Ancient i Anubis w praktyce!

Gra oparta na silniku jednego z najpopularniejszych FPS na świecie zadebiutowała 16 grudnia i aktualnie jej koszt to prawie 80 złotych. Na ten moment produkcja Dustfade jest we wczesnym dostępie i z pewnością w przyszłości doczeka się poprawek i zmian, dzięki którym być może będzie w stanie konkurować z innymi FPS.

Gra ma już nową nazwę – Counter-Strike: Vietnam

Pięć lat temu deweloperzy otrzymali zgodę od Valve na wykorzystanie silnika Source, znanego nam z CS:GO. Wtedy grupa osób rozpoczęła prace nad swoim tytułem, czyli właśnie Military Conflict: Vietnam, które jednak stało się popularne po wpisie Gabe Follower, znanej osoby w środowisku CS’a, który nazwał grę Counter-Strike: Vietnam. Gabe Follower postanowił nagrać materiał na temat całej produkcji.